2017. január 25., szerda

3000 dollárt érhet év végére egy bitcoin?

Több oldal is lehozta, hogy egy szakértő, a dél-afrikai származású, de az Egyesült Államokban élő Vinny Lingham 2000-3000 dollárra is jósolja idénre a bitcoin árfolyamát. Fórumokon is vitatkoznak a 3000 dolláros bitcoin árról, látom a Google-ban.

Az eredeti cikk itt olvasható (angol nyelven).

Vinny Lingham képe (forrás: Cointelegraph.com)

Vinny a FED lehetséges kamatemeléseire, az amerikai mennyiségi lazításra, az arany kontra bitcoin helyettesítő szerepére és még egyéb, egy sor makrogazdasági összefüggésekre hivatkozik előrejelzésében.

De - mint írja - ő sem látja a jövőt, nincs kristálygömbje, így tévedhet is.

Tény, hogy amikor 2015. októberében belefogtam a HYIP befektetésekbe, egy bitcoin 260 dollárt ért. Ma 900-at (és járt már 1142 dolláron is nemrég a bitcoin, még ha pumpálásból is).

Abban egyetértek Vinnyvel, hogy a bitcoin hosszú távon mindenképpen emelkedni fog. Egyszerűen elképzelhetetlen, hogy nem.

Ezért aki befektetésként kezeli a bitcoint, még mindig érdemes betáraznia. Ahogy egy kedves ismerősöm szokta mondani, ha mást nem is akarsz befektetni, de legyen 1 bitcoinod és azt tedd el, ki tudja milyen jól jön majd valamikor. Egy másik ismerősöm meg azt mondja, 100 ezer dollárt is elérhet a bitcoin évek múlva (igaz, ma csökkentette le 50 ezerrel, hogy neki az az árfolyam is megfelelne). :)

Egy biztos: egy év múlva okosabbak leszünk. Azonban ha eléri az 1 bitcoin a 3000 dollárt, az forintban már közel fog járni az egymillióhoz. 

Az sokszor eszembe jut, hogy mindössze bő három éve csak 5-10 dollárt ért egy bitcoin. Milyen hülye voltam, hogy akkor nem fektettem be, 500-1000 dollárért 100 bitcoint vehettem volna. Akkor ez a blog meg sem született volna... :)
 
Lehet, hogy bitcoinban leszünk milliomosok egy éven belül, ha most sikerül 1 BTC-t félretenni?

Befektettem a Banana.fundba

Jo, a korábbi Compound.fund gazdája amilyen jól kezdte, olyan rosszul zárta az oldalt. Még egyszer, utoljára az ígéretének mérföldkövei az új fejleményekkel kiegészítve:

Az ígéretek a kifizetésre az alábbiak szerint alakultak:
  • a legutolsó egyenlegfrissítéskor, még 2016. augusztusában Jo, a program gazdája kérte, hogy aki nem akarja, hogy a teljes egyenlege ETC-ben legyen, amire ő most mindent feltett (megjegyzem, szerintem eleve hibásan), az kérje ki a pénzét ASAP, azaz azonnal és a másnapi frissítéskor teljesíti.
  • másnap ígérete ellenére nem volt frissítés, de kifizette a kisebb összegű pénzkikéréseket, de az enyémet például nem (1500 dollárnyi pénzt két fiókban), továbbá néhány pár dollárnyi pénzkikérést szeptember 9-én is kifizetett
  • a weblap a pénzkikéréskor legfeljebb 7 napos kifizetést ígért, ez hamar túlhaladottá vált
  • Jo addig a Compound.fund teljes fennállása alatt legfeljebb 20 napig várt egy egyenlegfrissítéssel, ez egyszer történt meg. Ezt a 20 napos határidőt most úgy lépte túl, hogy bezárta a programot.
  • közben viszont kivette a pénzt az ETC-ből és 50-50 százalékban BTC-be és XMR-be tette, de nem frissítette az egyenlegeket és nem teljesítette a kikért pénzeket sem. Ezt a szeptember 10-i Facebook bejegyzéséből derül ki.
  • Ekkor szeptember végére ígérte az egyenlegfrissítéseket, addig nyilván a kikért pénzeket sem fizeti ki.
  • Ezt a határidőt később újabb 2 hónappal meghosszabbította, így akár november végéig is várhatott vele. Többször is megígérte, hogy a Banana.fund indulásakor mindenkit kifizet majd, továbbá megígérte, hogy ha a piaci viszonyok lehetővé teszik, dupla összeget fizet majd ki, egyébként meg legalább annyit, mint a befizetés összege.
  • Végül 2017. január végéig ígérte a kifizetést. Az igazság az alábbi poszt kommentjében található meg: https://www.facebook.com/jo.cook.9678/posts/2192663377624675 . Itt Jo bevallja, hogy rossz ötlet volt nevetségesen volatilis (mozgékony) piacokon kereskedni. Ez szerintem kódolva azt is jelenti, hogy az a pénz már nincs meg, amit az egyenleg mutatott (a Compound.fund webcím időközben megszűnt, de Jo lezárta a weboldal közvetlen IP címét is: 158.69.119.133)
  • Aztán, ahogy az új Banana.fund-ba zuhantak a pénzek (Jo több mint 400 bitcoint (108 millió forintot) gyűjtött össze az előregisztráció során), a megszokottól eltérően, előre került a határidő: január első hetére. Jo végül el is indította a pénzt, de mikor? Amikor a bitcoin történelmi csúcson volt. Mire megkaptam, már 50 dollárral kevesebb volt az árfolyam, mint amikor kiszámolta az összeget és elindította.
  • Ez a pénz azonban hiba miatt nem jött át. Újra kellett kérni. Külön kértem Jo-t, hogy friss árfolyamon küldje a pénzt, ezt azonban ő figyelmen kívül hagyta és az 1000 dolláros árfolyamon átszámolva küldte újra akkor, amikor az árfolyam már csak 865, illetve 750 dollárt ért (a két portfóliómban más-más időpontban kaptam meg). Vagyis az 1042 dolláromból 718 dollár lett, az 542 dollárból pedig 422 (1140 dollár összesen), miközben a Compound.fundba összesen 1766 dollárt fizettem be. Tehát csak a befizetett összeg 65 százalékát, azaz kétharmadát kaptam vissza. A maradék egyharmadból 181 dollár veszett el a Compound.fundban a kereskedési árfolyamveszteségek hatására, ami normál működés. A maradék 445 dollár veszteséget viszont kifejezetten azért voltam kénytelen elszenvedni, mert Jo a lehető legrosszabb időszakban adta vissza a pénzt és amikor újraküldte, nem az aktuális árfolyán váltotta át a dollárt bitcoinba (senki sem kérte, hogy váltsa át), hanem a neki kedvezőbb, már nem érvényes magas árfolyamon küldte át.
  • Igen, a bitcoin árfolyama azóta visszatért a 900-as sávba, nekem azonban a Jo-tól kapott pénz jó része forintban kellett (sportfogadási befektetésbe), így 750 dollár körül kénytelen voltam realizálni a veszteséget, amit okozott.
Gondolhatjátok, hogy ezek után milyen finnyásan regisztráltam az új alapjába, a Banana.fundba, csak azért, mert az előregisztrálóknak kedvezményt ígért. Ezeket a bideket és már akkor sem és most sem értem, ráadásul kétféle bid van, egy előregisztrációs, meg egy foglalási bid. De azért adtam be a derekam mégis, mert Jo azt ígéri, a betett összeg minimum megduplázódhat. Azért Jo Compound.fund múltja alapján óvatos duhaj voltam, mindössze kb. 50 dollárt toltam be összesen a két portfóliómban.

A Banana.funddal tehát bővült a HYIP befektetéseim köre. Értem, hogy Jo piszkosul sok pénzt gyűjtött össze 400-nál is több bitcoin képében, de leginkább fogalmam sincs arról, mihez kezd majd vele, hiszen az oldal még nem indult el teljes funkcionalitásában, így csak ígéretek vannak.

A Banana.fund crowdfunding, azaz közösségi hitelezéssel, illetve célprojektek megfinanszírozásával foglalkozó oldal, s bár a P2P hitelezésről eléggé kedvezőtlen tapasztalataim vannak, hiszen a Bitbondon és a BTC Jam-on lenyúlták a pénzem, legfőképp brazilok, de a Banana.fund valószínűleg üzleti vállalkozásokkal fog foglalkozni. Amik persze ugyanúgy bedőlhetnek, még ha az ötlet jó és a szándék is. Arról meg végképp nem merek említést tenni, hogy a lóvét attól még le is nyúlhatják egy valamely álprojekttel, ha Jo nem figyel.

Szóval ez még nem tudom, hogy lesz. Mindenesetre mostantól a portfólióm része a Banana.fund is.

Aki még a nyitás előtt be akar fektetni, és foglalni a regisztráció során megszerzett helyét, annak pár órája van csak, hogy ezt megtegye, minimum 10 dollárral (0,0133 BTC). Ehhez be kell lépnie a Banana.fundba, be kell fizetnie a Dashboard képernyőről is elérhető "Fund your account balance with at least 0.01 btc - Deposit" linkre kattintva, ahol megkapja a BTC címét. Ha a pénz megérkezett, és megjelent az egyenlegen, akkor a Dashboardról a "Make a 0.0133 btc Pre-Bid - Pre-Bid" linken elérhető képernyőn csak egyszerűen meg kell nyomnia az erre szolgáló lila gombot, s a befektetés megtörténik, levonva az egyenlegből.

A Dashboardon a "Make a 0.01 btc reservation Bid" linken lehet megtenni a másik 0,01 BTC befizetést is, ami kb. 10 dollárral ér fel.

Így jön ki a 20 dollár. Aztán a folytatást meglátjuk majd..

A legegyszerűbb mód arra, hogy a bitcoinod a bankszámládra érkezzen: Kraken.com

Én alapvetően még mindig csak gyűjtögető szakaszban vagyok, így a megkeresett bitcoinjaimat nem kellett forintra váltanom, hiszen újra befektettem. Ez alól egyszer tettem kivételt: amikor tavaly október elsején sportfogadásba fogtam a VIPbetadvice tippjeivel. Akkor Bitcoin ATM-en vettem ki a pénzt a budapesti Pilvax közben.

Később azonban kaptam egy fülest, hogy miért nem utalom ki a Kraken.com-on keresztül? Olcsó, gyors kényelmes.

Most, hogy Jo kifizette a Compound.fund pénzt, egy részét a sportfogadásba csoportosítottam át. Ezért szükségem volt valamilyen hatékonyabb megoldásra, mint a Bitcoin ATM.

A Krakenre már korábban regisztráltam, de akkor csak körbenéztem. Most azonban végigcsináltam két tranzakciót, így szeretném megmutatni, tényleg mennyire egyszerű ez.


Regisztráció, majd belépés után célszerű egyből nekiesni a hitelesítési folyamatnak, e nélkül ugyanis nincs tranzakció. Ezt egyszer kell megcsinálni.

Hitelesítési folyamat


A vízszintes főmenüből a Get Verified menübe lépve egymás alatt látszik a 4 hitelesítési szint. Az első hitelesítési szinten (Tier 0), azaz regisztráció után közvetlenül még semmilyen pénzt nem tudsz fogadni és küldeni. Ezért célszerű nekizuhanni a Tier 1-nek.

A Tier 1-nél ha megadod a teljes neved (Full name), a születési időt (Date of birth), az országot, ahol devizabelföldinek számítasz (Country of residence), továbbá a telefonszámodat (Phone number) a weboldal alján, akkor a kriptodevizák kereskedésére, küldésére és fogadására máris jogosultságot szerzel.

Célszerű egyből továbbmenni a Tier 2-re. Itt válik elérhetővé ugyanis a pénzküldés a bankszámládra.
Ezen a jogosultsági szinten napi 2000 dollárt fogadhatsz vagy utalhatsz át bankszámlára, havonta pedig 10.000 dollárt. 

Ehhez mindössze annyit kell tenned, hogy megadod a lakcímedet isa weblap alján a Tier 2-re kattintva. Célszerű a valós adatokat megadni a következő szint miatt.

A Tier 3 szintig célszerű hitelesíteni magadat, a Tier 4 ugyanis kiemelt ügyfeleknek szükséges csak. A Tier 3 szinten azonban már azt kérik, hogy add meg a foglalkozásod, illetve töltsd fel a személyi igazolványod és valamilyen, három hónapnál nem régebbi bankszámlakivonatot, vagy háztartási számlát, amelyiken a neved és a címed szerepel, melyeket korábban megadtál. Az igazolványnál figyelj arra, hogy a sarkai maradéktalanul látszódjanak, nekem ugyanis ezért dobták vissza a kérelmet. Az igazolvány nem csak személyi igazolvány lehet, hanem bármi, aminek van lejárati ideje, állami kibocsátású és tartalmazza a születési dátumodat. A fényképnek színesnek kell lennie.

A második irat, vagyis a bankszámlakivonat helyett bármilyen irat megfelel, amelyik legfeljebb 3 hónapja lett kiállítva, a címe azonos azzal a címmel, amit a Tier 2 hitelesítés alatt megadtál és tartalmazza a neved.
Tier 3 szinten már napi 25.000 dollárt küldhetsz és fogadhatsz, havonta pedig 200 ezret.

Magyarországi bankszámlára küldés lépései


1) Először is, kreálj bitcoin címet, amire el tudod küldeni a bitcoinjaidat! A Funding főmenüpont almenüjéből válaszd ki a Deposit főmenüpontot, amennyiben nem az nyílik meg egyből, majd a bal oldalsó sávban válaszd a Bitcoin (XBT) menüpontot. Itt alul nyomd meg a zöld Generate New Address gombot, amire létrejön a bitcoin címed. Több ilyen címet is generálhatsz, de egyszerre csak az utolsó 5 lesz érvényes.

2) Erre a címre küldd el a bitcoinodat. A befizetés státuszát a Funding főmenüpont Deposit almenüjét kiválasztva tudod ellenőrizni. Itt látod, ha megérkezett a pénz (meg persze a felül látható egyenlegeden is).

3) Ekkor váltsd át a bitcoint euróra! A Trade főmenüpont New Order almenüjében tudod ezt megtenni. A megjelenő képernyőn a Sell gombot nyomd meg a bal oldalon (eladás), az Amount mezőbe írd be az összeget bitcoinban, amit át szeretnél váltani. A tizedesvessző helyett pontot használj! Ha vársz egy kedvező árfolyamra, akkor a jobb oldalon nyomd meg a Limit gombot és tőle balra írd be az összeget. A tranzakció akkor fog teljesülni, ha a piac eléri a beállított árfolyamot. Ha megelégszel a pillanatnyi árfolyammal, akkor nyomd meg a Market gombot. Mindkét esetben a jobb szélen megkapod a várható összeget euróban. Ha minden rendben van, nyomd meg az alsó Sell XBT for EUR gombot!

A tranzakció megtörténte után máris küldheted a bankszámládra a pénzt!

4) Ehhez a Funding főmenüpont Withdraw almenüjét válaszd! Ezt követően nyomd meg a bal oldali oszlopban az Euro (EUR) linket, ahonnan ún. SEPA átutalást kérhetsz. A SEPA jelentése: eurózónán (Európán) belüli átutalás. Ezzel megérkezik az euró a forintszámládra, a bankod automatikusan átváltja a pillanatnyi deviza vételi árfolyamán.

Először is célszerű sablont készíteni a bankszámládról, hogy az adatokat később már ne kelljen előbányászni. Ehhez az +Add account gombot használd alul. A Description mezőbe add meg a sablon tetszőleges nevét, a Name on account mezőben a Krakenen regisztrált névvel azonosnak kell lennie. Az IBAN mezőbe írandó IBAN számlaszámod minden bankszámlakivonatodon megtalálható, de magyar bankszámlaszámból IBAN számot képző kalkulátort is találhatsz a neten. A Bank name mezőbe a bankod nevét írd be, a BIC mezőbe a bankod BIC (más néven SWIFT) kódját. Ez is ott szokott lenni a bankszámlakivonaton, de ha máshol nem, a bankod honlapján vagy az interneten megtalálod. Végül az alsó, Address mezőbe a bankfiókod címét írd be, ne a sajátodét! A fiókod címe nem biztos, hogy azonos azzal a fiókkal, ahová általában jársz, és a fiókbezárások miatt meg is változhatott olyan fiókra, ahol még életedben nem jártál. Ezért a fiókod címét a bankszámlaszám beütésével innen ellenőrizheted le: http://www.bankkereso.eu/ (A bankszámlaszámod nyugodtan megadhatod az interneten, nem lehet visszaélni vele. A vállalkozásoknak kötelező is feltüntetni a bankszámlaszámot a hivatalos irataikon, de nyilvános az e-cégjegyzékben is.)

Ha végeztél, a Save bank account gombbal tudod rögzíteni. Ettől kezdve csak elég rá hivatkozni a sablon nevét kiválasztva az előző képernyőn a Bank account lenyíló menüben.

Ha ki van választva a Bank account, akkor az Amount mezőbe írd be az összeget (euróban) és alul erősítsd meg a tranzakciót. A bankszámládra várhatóan másnap fog megérkezni a pénz, forintban, mint említettem a bankod pillanatnyi deviza vételi árfolyamán átváltva. (Természetesen ha euró bankszámlát adsz meg, akkor nincs konverzió).

A Kraken levon egy csekély átutalási díjat, melyet a küldés előtt feltüntet. (Megjegyzem, visszafelé, tehát a magyar devizaátutalásokért több ezer forintot kell fizetni, ezek között még valamivel olcsóbbak a SEPA átutalások.)

Néha a jó dolgok is megszűnnek: díjköteles lesz a XAPO

A XAPO ma jelentette be, hogy február 14-től díjakat számít majd fel az egyes tranzakciókért. Ez várható volt, hiszen más pénztárcák is számítanak fel tranzakciós díjat. A XAPO-ról is lehetett tudni, hogy a felhasználók helyett fizeti ki a bányászoknak járó díjat.

Ez a lépés felértékeli a Blockchain pénztárca szolgáltatását, amely eddig is díjköteles volt. Ez a hátrány most megszűnik.

A XAPO rendszerén kívüli bitcoinos pénzküldéseket a XAPO egységesen 0,00024765 BTC (kb. 65 Ft-os) díjjal fogja terhelni február 14-től. 

A változás a kis összegű bejövő pénzeket is érinti a következő lépcsők figyelembevételével:

  • A 0,00024765 BTC-t el nem érő pénzek nem érkeznek meg, hanem mind a bitcoin hálózat költségére fordítódnak.
  • A 0,00024765-0,00037147 BTC között beérkezett pénzeket 0,00024765 BTC (kb. 65 Ft-os) díjjal terheli meg a XAPO.
  • A 0,00037147 BTC feletti beérkezett pénzek mentesülnek a díj alól továbbra is.

A változásokat a bitcoin hálózat költségeivel indokolja a meghatározó piacrészesedéssel bíró pénztárcaszolgáltató. Nincs kimondva, de a lényeg, hogy ezeknél a tranzakcióknál nem akarják tovább fizetni ezt a díjat az ügyfelek helyett.

A XAPO külön is felhívja a faucet oldalakon játszók figyelmét arra, hogy nagyobb összeget gyűjtsenek, mielőtt kiutalják, elkerülve így, hogy a kisebb pénzeket elvigye a hálózat. Az automatikus pénzkifizetéseket ezért célszerű kikapcsolni addig, míg nagyobb összeg össze nem gyűlik, és visszakapcsolni arra az időre, amíg az összegyűlt összeget kiutalják.


2017. január 18., szerda

Véglegesítette partnereit a BeonTel, egyben újabb telefonlistákat tett közzé

A BeonPush/BeonTel közleményt tett közzé a mai napon, melyben bejelentette, hogy véglegesítette a 2017. március elsején induló Beon Market áruházának partnereit.

A közlemény egyben 3 csoportba szedve felsorol 192 tagot, akinek a telefon postázása nem sikerült.

Az első csoportba azok tartoznak, akik elvileg megkaphatták a készüléket, de nincs visszaigazolás róla. Nekik egy bejelentést kell tenniük "Case 22 no delivery" címmel a BeonTel felé. Ebben a csoportban nincs magyar ügyfél, de a következő kettőben több magyar név is szerepel.

A második csoportba azok tartoznak, akik felé nem sikerült a kézbesítés a cím alapján. Nekik "Case 36 address correction" címmel kell bejelentést tenniük.

Végül a harmadik csoportba azok kerültek, akiknek a készüléke még a postán van valószínűleg, így fel kell venniük a kapcsolatot a helyi kézbesítő postával, mert nagy valószínűséggel ott átvehetik a készüléket.

2017. január 11., szerda

Zuhan a bitcoin, elérhetetlen a Bitstamp

Egy óra alatt becslésem szerint legalább 100 dollárt zuhant a bitcoin dollárárfolyama és ez nem állt még meg. A Bitstamp.net elérhetetlen, a mobilalkalmazása sem működik.

Remélem, a kettő közt nincs összefüggés. Aki tud valamit, jelezze kommentben, mert most nincs időm nyomozni, különben is, most épp mobilról nyomom.

Köszönöm!

2017. január 10., kedd

2017 a BeonTel újdonságok éve lesz

Kicsit nyomozgattam még a BeonTel után és a BeonPush hírek oldalán is találtam információkat a cég jövőbeli elképzeléseiről.

Az alábbi Youtube videót ajánlom megtekinteni, mely elmagyarázza az üzlet következő fő mérföldköveit: A videó lényege, hogy 2 hónap alatt több mint 3000 BeonTel ügyfelet gyűjtöttek (a cél 200 ezer aktív telefon a világon). Egy telefon után 100 dollár profit keletkezik, vagyis már 300 ezer dollárnál tartanak, amit szétosztanak majd a 80 ezer beazonosított tag között. A BeonTelnek saját applikáció áruháza is lesz, saját fizetési rendszerrel.

Ígéretük szerint nem fogják feladni vagy abbahagyni az üzletet, és a legkreatívabb pénzkereseti lehetőségeket fogják elhozni a BeonPush család felhasználóinak. Már elindult az egyfajta tehetségkutatóként funkcionáló és kulturális programok szervezésével foglalkozó Mazel's'how, 2017. február 15-én startol az önfeltöltő BeonPower külső akkumulátor termék, a Date on Data program összeköti majd a BeonPush család programjainak tagjait a világban, ha egymás városába utaznak, a 2017. március elsején induló Beon Marketen pedig a BeonTel termékeket lehet majd megvásárolni, köztük az önfeltöltő külső akkumulátort is.

Hát majd meglátjuk. Lehet, hogy még a végén tényleg lesz ebből valami.

Végül egy másik, szintén a BeonPush által ajánlott videón Ferki Demirovski, a BeonPush családhoz tartozó programok vezetője csinos vietnami lányokkal fotózkodik egy BeonTel bemutatón. Ez itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=Y7aIPeRLYNo

Bő két hónapos szállítással dübörög a BeonTel biznisz, már többtíz magyar a programban!

Mivel Balázs is írja 2017. január 6-án a Netinvestportal.com-on, hogy egy hónapja vár a BeonTel program keretében megrendelt F1 androidos telefonkészülékére, amivel a kikapcsolhatatlan reklámok segítségével pénzt lehet keresni, elkezdtem aggódni, mivel a párom portfóliójában megrendelt telefon még mindig "Waiting to be send" (szállításra vár) állapotban van (belépés után a DASHBOARD képernyő alján látszik a státusz).

A BeonTel honlap hírek rovatában azonban szombaton váratlanul tetemes listát tettek közzé a megrendelt és leszállított telefonok adataival és azok követőszámával (tracking number) kapcsolatban, ami egyrészről sértheti az adatkezelési irányelveket, másrészről viszont érthető, mert sok felhasználó címe hibás, így nem tudják kézbesíteni a telefonokat, a felhasználók viszont így legalább megtudhatják a kódjaikat, ami után a http://www.17track.net/en honlapon kinyomozhatják a saját telefonjaik hollétét.

A listán 2700 felhasználó szerepel, azok, akik 2017. október 28. 17:10:11 időpontig megrendelték a telefonjaikat. A többiek listájának összegyűjtését már megkezdték. (Mindez eléggé fejetlenségre vall, be lehetne tenni minden felhasználó saját személyes felületére is a követőkódokat, na mindegy.)

A listán 2016. szeptember 18. a legkorábbi és 2016. december 26. a legkésőbbi időpont, amikor feladták a küldeményeket. Ha ezek az október 28-ig feladott rendelések, akkor lehet következtetni, hogy két hónapos késéssel adják fel a telefonokat a megrendeléshez képest.

Szóval ideérnek azok, csak addigra elavulnak, megjegyzem már a megjelenésekor sem a legkorszerűbb készülék volt, bár elismerem, hogy nem gagyi, hanem egy közepes minőségű, vállalható okostelefonról van szó.

Miután viszont feladták, egy hét alatt itt van: a több mint 60 magyar, aki a listán szerepel (valamennyien GB országirányítással), 8 nap alatt megkapta a telefont, kivétel nélkül. Pontosabban ez idő alatt megkísérelték kézbesíteni neki.

Tehát: ha megrendelsz most egy BeonTel okostelefont, jelenleg kb. két hónap múlva adják postára, majd ahhoz képest egy bő hét múlva kapod meg Magyarországon, erre számíts! Mindezt 305 dollárért (kb. 90 ezer forintért).

A BeonTel F1 telefonja (forrás: Beontel.com)

Naiv Ügyfél megtalálta a bankot, amelyik semmit sem tanult a válságból

Ennek a cikknek kivételesen semmi köze a blog tematikájához. De a pénz mindenható uralmához, a személyes küzdelmeim bemutatásához nagyon is van köze. Legutóbb leírtam a gondolataim a pénz világáról, és biztos többen vannak, akik egyszerűen nem érthetik ezt az egészet, amit a pénz hiányáról összekesergek itt néha, már amikor épp összecsapnak a fejem felett a hullámok. Főleg, hogy mindig csak arra hivatkozom, hogy csak az érti, aki benne van.

Akik követik a blogomat, tudják, hogy júliusban egy családi haláleset kapcsán átéltem egy nagyon komoly megaláztatást, kifejezetten a pénz hiánya miatt. Itt olvasható. Annyira durva volt a szituáció, hogy még a gyászt és a fájdalmat is elnyomta, illetve a fájdalmat felerősítette, csak másként.

Írtam a blogomon az augusztusi helyzetértékelőben, hogy a temetés után egy újabb sokk érkezett. A semmiből mégis előteremtett 430 ezres temetési költséget újabb 420 ezer forinttal megfejelve a számlavezető bankom a lehető legrosszabbkor felmondta a céges folyószámlahitelkeret szerződést, egy héttel a temetés után, amikor minden pénzünkből kifogytunk.

Ez már padlóra küldött. De annyira, hogy felháborodásomban megírtam a sztorit "Naiv Ügyfél" stílusban, s annak zarándokhelyére, az Indexen is publikáló Tékozló Homár blogba akartam beküldeni, hadd lássa ország-világ.

De egy partnerem lebeszélt róla. A legfőbb érve az volt, hogy magamat idegesítem fel csak, de higgyem el, semmi sem fog változni. Beláttam, hogy igaza van. Így aztán nem lett belőle semmi, a cikk az "asztalfiókban" maradt.

Most azonban utólag úgy gondoltam, fél év távlatából, hogy ha máshol nem, legalább itt a blogon publikálom. Ha már megírtam a gondolataimat a pénzről, ami egy elméleti anyag, akkor ez a sztori nagyon is odaillik mellé gyakorlatiként. 

Bemutatom vele azt a világot, amikor nem segítenek Neked. Pedig nagy bajban vagy: pénz kéne, de rögtön.

Igen, lehet, hogy nem hibás a világ, "csak" egyszerűen ilyen. De szerintem ez a sztori, és minden hasonló eset akkor is megengedhetetlen, mert a legfontosabb, az emberi tényező 100 százalékban hiányzik belőle és arról, hogy ez így rendben van, soha senki nem fog tudni engem meggyőzni.

A történet:

Naiv Ügyfél megtalálta a bankot, amelyik semmit sem tanult a válságból


Történt, hogy Naiv Ügyfél - üzleti ügyfélként -  17 évig mindig pontosan fizetett a banknak, mígnem a bank váratlanul felmondta a kéthavi bevételével felérő céges folyószámlahitelét. Majd amikor ezt Naiv Ügyfél nem tudta a 30 napos felmondási időre kifizetni, két hét múlva KHR listára tétellel fenyegette meg, egyben nem engedte pontosan fizetni a Naiv Ügyfél jelzáloghitelét, sőt 23 napos késedelem után a jelzáloghitelét is fel akarta mondani. Egy lidércnyomásos időszak átélt, ügyfél oldali története Naiv Ügyfél és a CIB Bank közötti egyenlőtlen harcban, melyben a bank csak egy valamiben volt végig következetes: semmilyen segítő kezet nem nyújtott a bajba jutott ügyfelének. Ezért (ne) legyél 17 évig céges ügyfél a CIB Banknál!

Naiv Ügyfél annyira jól érezte magát a CIB Banknál még 1997-ben, hogy később elhatározta, a céges számlavezetését is ide hozza. 2001-től folyamatos bevételek jöttek a céges számlára, így a bank pár év múlva kedvezményes céges hitelkártyát ajánlott fel, melyet a termék kivezetését követően céges folyószámlahitellé változtatott.

Naiv Ügyfél azt hitte, a bank és ő egyenrangú partnerek, akik szabad akaratból szerződtek: neki forrásra van szüksége, a banknak pedig kamatbevételre. Így segítik egymást a nehéz időkben.

Ment is a mosolygós korszak egészen addig, amíg Naiv Ügyfél 17 év problémamentes és végig pontosan fizető időszak után egyszer csak bajba került. Méghozzá a bajt éppen onnan kapta, ahonnan nem is számított rá: a banktól. A hitelintézet ugyanis váratlanul felmondta a folyószámla hitelszerződését, indoklás nélkül.

Ami persze nem kötelező.

De azért 17 év után talán mégis...

Az természetesen Naiv Ügyfél problémája, hogy erre a felmondásra pár nappal azután került sor, hogy épp eltemették a menyasszonya tüdőrákos, de ettől teljesen független orvosi műhibában váratlanul elhunyt édesanyját, amely közel félmilliós költséggel járt. Ráadásul utána meg is kellett élni valamiből, mivel Naiv Ügyfél menyasszonya fizetés nélküli szabadságon volt az édesanyja ápolása miatt, hiszen a normál szabadsága már elfogyott.

Naiv Ügyfél ezért pontosan tudta, hogy ezt az újabb közel félmillió forintot már nem fogja tudni elővarázsolni, hiszen ez kéthavi teljes bevétele. ÁFÁ-val.

Így is lett.

A banki kapcsolattartója azonban egyszer csak váratlanul felhívta, hogy kiküldi tértivevényesen is a felmondást, mellesleg megkérdezte, miért nem lett feltöltve a társaság mérlege?

- Ahá! Szóval innen fúj a szél! Ezért mondták fel a szerződést! - villant át Naiv Ügyfél agyán, miközben sűrűn magyarázkodott, hogy az idős, nyugdíjas könyvelője, aki 1998 óta könyvel neki és már családtag szinte, 1 hónapig súlyos betegséggel kórházban volt és emiatt csúszik ez a nemzetbiztonságilag bizonyára kiemelt jelentőséggel bíró mérlegfeltöltés.

Amikor Naiv Ügyfél pár nap múlva felhívta a banki kapcsolattartót, hogy sikerült elkészíteni és feltölteni a mérleget, azt a választ kapta a segítség kérésére, hogy mivel a hitel már fel van mondva, ezért csak úgy lehet újra szerződni, ha a teljes tartozás előbb megfizetésre kerül.

Naiv Ügyfél valahogy nem pontosan ebben a formában képzelte volna el egy bank segítségét. Segítségét? Ebben tulajdonképpen semmi segítség nem volt, hiszen ennyi az utcáról betérő friss ügyfélnek is ugyanúgy jár, nem kell hozzá 17 évig hűséggel bankolni egyetlen hitelintézetnél sem!

Amikor aztán Naiv Ügyfél nem tudta kifizetni a felmondott folyószámlahitelt, kérte a banki kapcsolattartóját, hogy legalább a céges jelzáloghitel törlesztőrészletét hadd fizesse ki határidőre, valahogy külön. A válasz az volt, hogy nem lehet, fizesse be a folyószámlára. Naiv Ügyfél be is fizette, ennyivel csökkent is a tartozás, de a jelzáloghitel ettől még persze nem törlesztődött, hiszen a számlán így is tartozás volt, így nem volt honnan levonni.

Naiv Ügyfélnek emellett le kellett írnia egy szkennelt levélben azt is, hogy mikorra vállalja a teljes tartozás megfizetését. Naiv Ügyfél önként vállalta, hogy a bevételeit nem irányitgatja máshová, hanem legkésőbb a következő hónap végéig kifizeti a teljes tartozást a bejövő jóváírásokból, amit a bank is a napnál világosabban látott, mármint hogy nagy valószínűséggel ez meg is fog történni.

Persze Naiv Ügyfél tördelte a kezét a levélben a tekintetben is, hogy igyekszik a hónap végére egy összegben visszafizetni a teljes tartozást. Naiv Ügyfél ezt egy speciális megtakarítására alapozta, mely persze pont akkor zárt be, amikor kikérte a pénzét, ezért a pénze kifizetését két hónapra felfüggesztették, kedvezőtlen piaci folyamatokra hivatkozva. (A Bitpénz blog olvasóinak: ez volt a Compound.fund.)

Hát igen, Naiv Ügyfélnek elég sok összejött éppen... Pont ezért örült volna egy kis menekülő útnak.

Teltek-múltak a napok, mígnem a banki ügyintézője a felmondási határidő után két héttel jó szándékból felhívta Naiv Ügyfelet, hogy mégiscsak be kéne fizetni a tartozást, különben két hét múlva KHR listára teszik.

Naiv Ügyfél megdöbbent. Bár a történetben nem ez volt az első döbbenete. Ahogy az utolsó sem. Ilyen információ ugyanis a felmondó levélben egyáltalán nem szerepelt!

Miután Naiv Ügyfél megtudta, hogy a lakosságtól eltérően a cégeket már 30 napos fizetési késedelemmel is KHR listára varrják, akár 1 forintos tartozással is, ahonnan aztán le nem jön egy jó ideig, akárhogy vergődik, a 30 napos késedelemre írásban kért még kb. 20 napot, ami alatt megérkeznek a teljes visszafizetést biztosító rendszeres bevételek. És akkor minden rendben lesz, gondolta.

Erre már nem kapott választ, azonban másnap kézhez kapott egy postai levelet arról, hogy ha nem fizeti be a két hete esedékes céges jelzáloghitel törlesztőrészletét 8 napon belül, akkor a bank felmondja a jelzáloghitel szerződést és akkor a Naiv Ügyfél 80 éves édesanyja földönfutó lesz. (Utóbbi megállapítás természetesen nem szerepelt a banki levélben, ezt csak a háttérre utaló tényközlési buzgóság vetette mellé.) A levél egyértelműen kijelentő módban fogalmazott, nem feltételes módban, és nem ajánlott semmilyen megoldást. Pontosabban egyet: Naiv Ügyfél fizessen 8 napon belül! Emellett a céges Naiv Ügyfélnek mellékelték a kifejezetten magánszemélyeknek szóló adósságkezelési tanácsokat. Bizonyára a nyomda ördöge - futott át Naiv Ügyfél agyán.

Persze ő fizetett volna, hiszen a törlesztőrészlet nem volt jelentős nagyságú, de a bank csak a folyószámláról volt hajlandó vonni azt, azon viszont minden befizetés előbb a tartozást csökkenti, nem a fontosabb jelzáloghitelt. Márpedig a folyószámlán a korábbi hitelkeret 40 százalékát kitevő tartozás még hátra volt.

Naiv Ügyfél elkeseredett. Ott a kezében a törlesztőrészlet, odaadná a banknak, de az csak úgy hajlandó elvenni, ha a másik tartozást is kifizeti egyben, amire viszont most nincs pénze. Holott ilyen árukapcsolásra Naiv Ügyfél a jelzáloghitel szerződéséből nem emlékezett! A tét pedig egy ingatlan!

Naiv Ügyfél péntek kora délután lévén gyorsan cselekedett. A nevéből fakadóan naivan megpróbálta felhívni a gépi levél alján szereplő vezetőt. Minden előbányászott vezetékes számon a bank ügyfélszolgálata vette fel a telefont (ügyes!), így Naiv Ügyfél végül ezen keresztül kérte az érintett illetékest.

Az volt a válasz, hogy azt nem lehet. Naiv Ügyfél csak egy e-mail címre tud írni, ott írja le a panaszát, aztán majd lesz valami. Amikor már ott van a telefonvonalban, tegye le és írjon egy sokkal lassabb és kevéssé interaktív e-mailt!

Itt biztosan elgurult valakinek a gyógyszere, vélte Naiv Ügyfél. És nem neki. Úgy gondolta.

Naiv Ügyfél agyán az már át sem suhant, hogy mi lenne, ha nem tudna e-mailt írni, de az viszont igen, hogy persze, majd jól ellevelezgetünk itt a bankkal, közben meg eltelik a bűvös 8 nap és a bank máris a zsebében érezheti a lakást a 80 éves édesanya nélkül. Ezért Naiv Ügyfél kérte, hadd beszéljen mégiscsak a vezetővel. - Azt nem lehet! - csattant a válasz, de Naiv Ügyfél végül csak kisírta, hogy visszahívják, ám előbb hadd tájékozódjanak az ügyéről.

A bank azonban nem váltotta be az ígéretét, hiszen azóta már két és fél munkanap is eltelt, Naiv Ügyfelet mégsem hívta vissza senki. Ekkor Naiv Ügyfélben felmerült, hogy ez akár még tudatos cselekmény is lehet, hiszen így a bank ráteheti a kezét az ingatlanra és ezzel megszabadulhat a felmondáskor még csak mindössze 23 napja nem fizető Naiv Ügyfelétől. (Pontosabban fizetni akaró, csak azt a bank által el nem fogadó Naiv Ügyféltől.)

Végül a Naiv Ügyfél kissé kellemetlenül, de egy partnerétől kisírt annyi pénzt előre egy később elvégzendő munka fejében, hogy rendezhesse a teljes tartozását a bank felé és ezzel pontot tehessen ennek a lidércnyomásnak a végére.

Közben pedig megírta ezt a panaszát, hogy lehetőleg mindenkit eltanácsoljon attól, hogy céges hitelt vegyen fel ettől a rugalmatlan, kompromisszumkeresésre és a 17 éve nála bankoló, bajba került Naiv Ügyfelének semmilyen segítő kezet nem nyújtó, szenvtelen banktól.

Főleg, hogy ezt a bajt szegről-végről végül is éppen maga a bank hozta Naiv Ügyfélre.

Naiv Ügyfél most alaposan megbántva érzi magát és lelki sebei nyalogatása közben úgy gondolja, az elmúlt 17 évi pénzügyi bizalmát nem egy stabil alapra, hanem egy végtelen fekete lyukba öntötte, mely egy csendes napon akár őt magát is elnyelhette volna.

Naiv Ügyfél azzal a költői kérdéssel zárja panaszáradatát, hogy vajon megérte-e 17 évig hűségesnek lenni?

A kérdése megválaszolását a bölcs Nagyérdeműre bízza...

Innen érdemes bitcoin pénztárcát választani

Ha épp azon töröd a fejed, hogy kipróbálnál egy új bitcoinos pénztárcát, akkor a szakik szerint megbízható helyről érdemes ilyen szolgáltatást választani, szerintük ez pedig a https://bitcoin.org/hu/valasszon-penztarcat választó oldal.

Itt először is, a felső sorból válassz, tehát hogy mobilra, asztali gépre szeretnél bitcoin tárcát, hardveres bitcoin tárcát szeretnél, vagy webeset. (Megjegyzem, a webesnek lehet mobilos verziója.)

Utána az alattuk lévő ikonokra kattintva jönnek fel a részletek egy felbukkanó részben. Itt minél több zöld színű jellemző van a tetején, annál "jobb" az adott szolgáltatás (a pénzed feletti kontroll, a tranzakciók hitelesítése, nyílt forráskód, kétfaktoros azonosítás és adatvédelem témakörökben).

Én a díjakat hiányolom belőle, hiszen van, ahol kell fizetni a tranzakciókért, van ahol nem.

Igen, a Blockchain.info pénztárcája hiányzik belőle. Nyilván sima összeesküvés-elmélet lehet mögötte, semmi más. :) A Circle is hiányzik, de őket HYIP befektetésekhez nem ajánlom, mert előbb-utóbb kizárnak.

Sok sikert a választáshoz!

A bitcoin pénztárca választó (forrás: Bitcoin.org)

2017. január 9., hétfő

Passive.fund: fontos változások jönnek

Hiába vagyok tagja befektetőként, nem kapok semmilyen hírt egy ideje a Passive.fundról, így én is a Netinvestportál 2017. január 7-i bejegyzése alapján Balázs tollából értesültem arról, hogy a programban a következő változások lesznek:

  • akinek van Facebook fiókja, az - befektetőként - a titkos Facebook csoportba történő bekerülését az alábbi címen kérheti: support@passive.fund
  • akinek nincs Facebook fiókja, az a hello.passive@gmail.com címre írjon azért, hogy vegyék fel az új befektetők közé, a Facebooktól függetlenül
  • ezentúl mindig szombaton lesz kifizetés és befizetés is, csak bitcoinban
  • 3 kifizetési opció közül választhatsz befektetőként: a heti 3 százalékos hozamot 1) kikéred, 2) csak a felét kéred ki, ekkor a tőkéhez csapják a másik felét, 3) egyáltalán nem kéred ki, ekkor az egészet a tőkédhez teszik, ekkor nő a leggyorsabban a tőkéd - a választásod a hello.passive@gmail.com címre kell megírni a Bitcoin tárcacímeddel együtt. Balázs a honlapján közöl erre egy angol nyelvű sablonlevelet azoknak, akik nem tudnak angolul.

Őszintén szólva nem tetszik nekem ez a változás. Azt értem, hogy Vytautasék jót akarnak, de a kivitelezés már nem az igazi. Az, hogy a Passive.fund-nak ezek szerint nem lesz honlapja, a befektetőknek pedig belső felületük, ahol nyomon tudják követni a hozamokat, be- és kifizetéseket, hanem kizárólag e-mail kommunikáció lesz, és egyszer majd csak jön a pénz szombatonként és befizetni is csak szombatonként lehet, szerintem hosszú távon nem lesz fenntartható.

Remélem, idővel jobb hírek jönnek a Passive.fundról, már csak azért is, mert a konkurens program, a Diversity-fund.biz változatlanul biztosítja a webfelületet. Szerintem ezek a HYIP-ba fektető, s ezzel a befektetői kockázatot megosztó és bizonyos tekintetben a befektetők helyzetét jelentősen megkönnyítő oldalak nagyon hasznosak, így inkább bővülniük kéne, nem pedig visszafejlődniük.

Most érdemes befektetni guldenbe (NLG)!

Van egy kedves ismerősöm, a bitcoinos világban ismerkedtem meg vele. Régóta, nagyon markánsan ajánlja a Guldent (NLG) befektetésre, mert az ára a várakozások szerint fel fog menni.

A Gulden honlapja: https://gulden.com/

Én magam nem vagyok kriptodeviza szakértő, de ő igen.

Itt a gulden árfolyammúltja:


A Gulden (NLG) árfolyammúltja - kattintásra nagyítható (forrás: Coinmarketcap.com)
Mint látható, tavaly ősszel ebbe is beleharaptak a spekulánsok, de az árfolyam nem tért vissza az előző szintre.

Aki hisz benne, az most fektessen be, most relatíve alacsony az árfolyama.

Kuriózum: nem fizet az Allhyipmonitors.com második legmegbízhatóbbnak tartott oldala, a Gcprofits.com

Megéltem már egyet s mást, de ilyet még én sem láttam: a HYIP monitorok állapotait egyetlen portálon összesítő Allhyipmonitors.com legmegbízhatóbb programok listájának ezüstérmes helyén álló Gcprofits.com NEM FIZET! Méghozzá TÖBB HÓNAPJA!

Az Allhyipmonitors.com legmegbízhatóbb programjainak listája 2017. január 9-én (forrás: Allhypmonitors.com)
A saját fiókom fő képernyője ugyanekkor:

A Gcprofits.com számlám 2017. január 9-én - kattintásra nagyítható (forrás: Gcprofits.com)
A kattintással kinagyítható képernyőn jól látható a függőben lévő pénzkikérés és a legutóbbi kifizetés dátuma.

Vagyis a Gcprofits.com NEM FIZET.

Látható, hogy nekem a betett összeg több mint dupláját fizették ki, így egy szavam sem lehet, és lehet, hogy az új tagoknak, vagy az alacsonyabb összeget betett új tagoknak tényleg fizet az oldal, de az összes monitor oldal részéről fizető státuszban tartani őket egyszerűen csalás! Mivel a monitorok 600 körüli napszámmal vezetik a fizető státuszt, ezért biztos, hogy nem egy azonos domainen megújult programról van szó, hanem ugyanarról, amibe én is beszálltam (már csak azért is, mert a felület sem változott és be is tudok lépni)!

Márpedig én még csak alig több mint 400 napja vagyok tagja a rendszernek és nekem már nem fizet, ellentétben a monitorok közel 600 napjával?

A 600 napos monitorok egyike sem mutat ugyanis kifizetési problémát! 

Sokféle csalást láttam már, de ilyet még nem. 

Mit mondjak? Ezentúl egyetlen monitorban sem lehet megbízni?

Razzleton.com: egy nagy kövér piros NEM!

Az elmúlt napokban két olvasóm is felhívta a figyelmet a Razzleton.com-ra. Mivel a felszín alatt valószínűleg többen is lehetnek, akik befektettek, vagy fontolgatják azt, ezért szükségesnek tartom felhívni a figyelmet arra, hogy az oldal csalás!

A Razzleton.com fő képernyője 2017. január 9-én (forrás: Razleton.com)
Eddig nem hallottam róla, de most átnéztem a Razzletont, és ez alapján sajnos azt gondolom róla, hogy csalás. Én ilyen oldalakba már nem fektetek, mivel soha nem lehet biztosan tudni, hogy mikor állnak le és ezekkel én általában veszítettem eddig.

Nagyon nehéz egy HYIP-ról bármi biztosat mondani és gyakran tényleg elég jól elfedik a csalás tényét, szinte mindenre gondolva, de itt kivételesen nagyon kilóg a lóláb.

Csak pár dolog, amit észrevettem (ez nekem elég volt ahhoz, hogy ne is ássam magam bele tovább):

- a honlapon a HYIP világtól is elrugaszkodott "tervek" szerepelnek, túl magas hozamúak. Pl. 200 dollárra 10 ezret fizetnek 90 nap múlva. Ezt tartósan kitermelni semmivel sem lehet, kizárólag rövid ideig piramisjátékkal. Ez már önmagában mutatja, hogy ez egy csalás. (Azon kívül, ha nekem lenne egy ilyen pénztermelő gépezetem, eszem ágába nem jutna, hogy ismeretlen befektetőkkel megosszam ezt a hasznot.)

- a cég 1995 óta létezik szerintük, de a cégbejegyzés 2015-ös

- sehol nem lehet ellenőrizni, hogy miből szerzik a bevételt, csak általános utalások vannak a befektetéseikről, de negyedévente 5000 százalékkal bővülni úgysem lehet semmiből, még a két kedvenc befektetési példám, a kocsma és a prostitúció sem hoz ennyit

- több HYIP monitor oldal itt több száz, sőt több ezer napja működőnek mutatja őket, ami már eleve a cégbejegyzés miatt sem lehet valós, így ezeket nyilván lefizették. Az Allhyipmonitors.com adatbázisába például csak 1 éve került bele: http://www.allhyipmonitors.com/details/razzleton.com?final=1

- nincs kint a honlapon a vezetőség és a személyzet. Se névvel, se képpel. Az egyetlen kép, amelyik kint van, azt is számtalan helyen megtalálja a Google, például itt, mert egy megvásárolható kép:
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=17&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjduc3l1K3RAhUFliwKHcpFBb0QFghEMBA&url=http%3A%2F%2Fwww.123rf.com%2Fphoto_26101551_confident-handsome-pharmacist-with-a-friendly-smile-standing-with-folded-arms-in-the-pharmacy.html&usg=AFQjCNH_fZ5-rxEFaC8xteVu0_5811H7Gg&sig2=s4xoLVsFRW3om3mFgkxKAw

Szóval ez egy csalás. Biztos! Új befektetést ne eszközöljetek beléjük, a jelenlegit meg amint tudjátok, vegyétek ki!

Félmilliárd forintot (átváltva bitcoinban is) kifizettek már a magyar vállalatok az elmúlt két évben a zsarolóvírusokra



Sajnos a bitcoin anonimitását kihasználva sokszor ebben is kérik fizetésüket a zsarolóvírusok fejlesztői egy mai sajtóközlemény szerint:


A hazai vállalatok az elmúlt két évben félmilliárd forintot fizethettek ki váltságdíjként a zsarolóvírusok fejlesztőinek. Egy amerikai felmérés szerint a cégek nagyobb valószínűséggel engednek a zsarolásnak, mint a magánemberek.

Az egyik zsarolóvírus induló képernyője - azt kívánom, sose lásd! (forrás: PS:PRovocative PR-ügynökség)

A vírusirtó szoftvereket gyártó G Data tapasztalatai szerint átlagosan 180 ezer forint körüli összeget kell fizetniük a megzsarolt magyar vállalatoknak, amikor egy kártevő titkosítja az adatokat a számítógépeiken. Fizetés után sokan közülük (közel 70 százalék) valóban megkapják az adatok helyreállításához szükséges kulcsot, de maradéktalanul sikeres visszaállításra szinte soha nem kerül sor.

A G Data becslése szerint a hazai vállalatok az elmúlt két évben körülbelül 500 millió forintot utalhattak át a bűnözőknek, hogy visszakapják a titkosított dokumentumaikat. A váltságdíj kifizetése azonban nem garancia arra, hogy megkapják a feloldáshoz szükséges kódot, a vállalatok körülbelül egyharmada teljesen hiába fizet. Ráadásul a titkosító kulcs kézhezvétele sem garancia arra, hogy vissza lehet állítani az adatokat, a sikeresnek mondható esetekben is a dokumentumoknak csak 60-70 százalékát lehetett visszanyerni.

A zsarolóvírusok, vagyis a fájlokat titkosító és a számítógépeket a felhasználók előtt lezáró kártevők a legveszélyesebbek közé tartoznak, mivel a kódolás feltörésére a legtöbbször nincs mód, és így adatainkat örökre elveszíthetjük. A védekezés alapvető kelléke, hogy a számítógépeket (beleértve az OS X operációs rendszert is) jogtiszta és frissített vírusirtó szoftver védje a támadások ellen, de ugyanilyen fontos az is, hogy az ismeretlen feladótól érkező e-mailek csatolmányait még akkor se nyissuk meg, ha azok különösen érdekesnek tűnnek.

Külföldön magasabb a váltságdíj

A hazai váltságdíjak egyébként igazodnak a jövedelmi viszonyokhoz, az IBM kutatása szerint az Amerikai Egyesült Államokban a magyar váltságdíj többszörösét fizetik ki a vállalatok. A zsarolásnak engedő amerikai cégek fele 10 ezer dollárnak (2,9 millió forint) megfelelő bitcoinnal lett szegényebb a fertőzés után, míg 20 százalékuk 40 ezer dollárnál (11,6 millió forint) magasabb összeggel.

A kutatás 600 üzleti vezető és 1000 magánszemély megkérdezésével zajlott. Az eredmények szerint a vállalatok fele már találkozott zsarolóvírusos támadással, és a támadásban érintett cégek 70 százaléka fizetett adataik visszaállításáért. A magas fizetési hajlandóság az értékes adatokkal magyarázható, amelyek nélkül akár a teljes üzletmenet megbénulhat.

A magánemberek azonban általában nem nyúlnak ilyen mélyen a zsebükbe, sokan inkább végleg lemondanak dokumentumaikról és fotóikról. Jelen pillanatban a zsarolóvírusok terjesztése az egyik legnépszerűbb pénzszerzési eszköze a kiberbűnözőknek, az FBI becslését figyelembe véve éves szinten 1 milliárd dolláros üzletágról beszélhetünk.

A G Data szakértői – más vírusirtó cégekhez hasonlóan – azt javasolják, hogy a váltságdíj kifizetése helyett inkább proaktívan gondoskodjunk a folyamatos mentésről, de blogjukban további szakértői tippeket is megfogalmaznak. A biztonsági cég emellett azt is hangsúlyozza, hogy a fizetéssel az áldozatok a bűnözőket támogatják, amely csak további lendületet ad a titkosító kártevők fejlesztéséhez.

2017. január 7., szombat

Gondolataim a pénzről

Mondja a kedvesem, hogy a fürdőszobai gázkonvektort már negyedórába telik begyújtani, el fog romlani, ráadásul most csütörtökig kemény fagyok jönnek, nappal sem fog fagypont fölé süllyedni a hőmérséklet. Lehet, hogy ki kell majd hívni gázszerelőt. Ezen felül el van dugulva a fürdőkád (mielőtt szerelőt hívunk, próbálom majd megjavítani), csöpögött a fürdőszobai és a wc-s mosdókagyló is (ezeket már megjavítottam). A párom anyjának betegsége, majd halála miatt csak nemrég tudtuk meghosszabbítani az autó lejárt műszakiját 86 ezer forintért, azt is csak kényszerből tettük össze, mert a kedvesem fél évig bujkálva járt a kocsival a rendőrök elől minden nap, amikor dolgozni ment (errefelé a közösségi közlekedés nem alternatíva). Mindkettőnknek lejárt a jogosítványa is, az is legalább 10 ezer forint fejenként. Nekem be kell fizetnem még ebben a hónapban a kocsi kötelező biztosítását és a házam egy éves biztosítását, a riasztós cégnek meg már hónapok óta lógok 60 ezer forinttal, mert a tavalyi év a csőd szélére vitt, így még egy ilyen összegnek a kifizetése is problémává vált.

A HYIP-okból és a sportfogadásból bár van plusz pénzem, de azt a havi jövedelemcélom eléréséig fegyelmezetten visszafektetem minden hónapban, egyetlen fillért sem vettem még ki belőle soha, bármennyire kellett volna. Különben kiszabadulna a szellem a palackból. Így mindaz, amiről ebben a blogban írok, még mindig csak épül, a személyes pénzügyeimben (ami miatt elkezdtem kockázatos befektetésekkel foglalkozni) semmilyen látható jele nincs ennek a jövedelemnek (pedig a bevételem már lassan közelít a havi bruttó 100 ezer forinthoz).

Szóval ez a világ abból áll, hogy fizetünk. Fizetünk, fizetünk és fizetünk. Oké, kapunk érte valamit, például termékeket, szolgáltatásokat, de ez valahogy akkor is úgy van kitalálva, hogy rákényszerít arra, hogy fizess. Ha nem hívod ki a gázszerelőt, nem lesz meleg a fürdőszobában. Ha nem fizeted be a horribilis gázszámlát, nem lesz meleg a lakásban. Ha nem fizeted ki a kocsi műszaki vizsgáját, bajba kerülsz, ha rendőrrel találkozol.

És a rendszer pontosan úgy van kitalálva, mint egy hitelcsapda: ha nem fizeted be a számlát, megbüntetnek, és még többet fizetsz! Gyakran a számla több tíz százalékába kerülnek az ilyen büntető jellegű díjak. Ha ezeket sem fizeted be, kikötik a szolgáltatást, ami után még többet kell fizetni, ha vissza akarod kapcsoltatni. A rendőr is megbüntet, ha lejárt műszakival közlekedsz, szóval még többet fizetsz, mint a lejárt műszaki megújítása önmagában.

Végül is nincs ezzel probléma, ha ezekre van elég pénzed. A probléma ott kezdődik, amikor nincs.

És ha nincs, akkor igen nagy bajban vagy, mert SENKI NEM FOG NEKED SEGÍTENI, és át fogod élni a megaláztatást, a nélkülözést, a lemondást, a csalódottságot, az elkeseredettséget, ha pedig a pénztelenség folyamatossá válik, akkor előbb-utóbb bele is betegedsz, mert a psziché sajnos képes megbetegíteni, de akár meg is ölni a testet is, amiben él.

Ez a világ arra épült, hogy FIZESS, folyton csak FIZESS, mindenért FIZESS, nem tudsz alóla kibújni sehogy sem. Viszont ha nem fizetsz, kilök Téged magából. Nem fontos, hogy tehetsz-e arról, hogy nem tudsz fizetni, kitaszított leszel és szenvedni, nélkülözni fogsz.

Ha most úgy olvasod ezt a posztot, hogy nincs és nem is volt komolyabb fizetési nehézséged soha, akkor nem is tudod, hogy miről szól ez a vívódás. Csak hiszed, hogy bele tudsz érezni ebbe, de hidd el nekem, valójában mindaddig nem tudsz, amíg egyszer Te is ide nem kerülsz.

Ha a jövő havi fizetésed valami ok miatt kimaradna, ki tudnál minden kötelezettséget fizetni ugyanúgy? Ha a jövő hónaptól a fizetésed a felére csökkenne, akkor minden hónapban változatlanul ki tudnád fizetni a kötelezettségeidet ugyanúgy utána is, minden hónapban?

Ha azt gondolod, hogy ez Veled nem történhet meg, akkor tévedsz. Egy váratlanul felfedezett súlyos betegség Nálad vagy a családtagjaidnál, egy eddigi bevétel váratlan megszűnése, egy pár hónapos betegállomány, egy váratlan probléma a házadban vagy a kocsidban nagyon könnyen ide sodorhat.

Egy 57 éves barátom, akit 25 éve ismerek, váratlanul prosztatarákos lett. A semmiből. Nem fájt semmije, semmilyen panasza nem volt. Megműtötték, azt hittük, túl vagyunk a nehezén, de kiderült, hogy áttétei vannak. A PET CT-t olyan sokára kapta volna meg a sorban, hogy pénzért magánrendelésen soron kívül csináltatta meg 250 ezer forintért. Az állami orvosoknak nyomja a zsebébe a 10-20 ezreket, hogy segítsenek rajta. A fizetése - egy speciális adózás, az EKHO jellegzetességeként - a normális szintről az 50 ezres kategóriába esett le, ráadásul a betegállomány alatt nem kap bérletet és étkezési utalványt. Egyedül él, nincs gyereke.

Szerencsére élnek a jómódú szülei és neki is van némi megtakarítása. Ez az egyetlen szerencséje, különben már a havi rezsiszámlákat se tudná kifizetni, nem hogy a gyógyszereket és a kezeléseket.

Egy tavalyi felmérés szerint a magyar lakosságból a 90 ezer forint alatti jövedelműeknek mindössze 31 százaléka rendelkezik megtakarítással, esetükben a megtakarítások átlagos havi összege 5 ezer forint körül mozog. Ugyanakkor a 300 ezer forint feletti jövedelműek 90 százaléka ennek az összegnek több mint tízszeresét, átlagosan 52 ezer forintot takarít meg.

Kérdezem, mennyien vannak a 90 ezer forint alatti jövedelműek halmazában és mennyien a 300 ezer forint felettiekében?

A cikk szerint összességében a megkérdezettek kétharmadának 67 százaléka jelezte, hogy van jelenleg valamilyen banki tartozása, adóssága, és a törlesztő összeg minden harmadik válaszadó esetében 50-100 ezer forint összeg között mozog. Azok a háztartások, amelyeknek költségvetését nem terhelik törlesztő-részletek, a megtakarítások összege havonta átlagosan 30 ezer forint körül van, ahol viszont hiteleket kell törleszteni, ott ez az összeg átlagosan a felére, 15 ezer forintra csökken. A válaszadók egyharmada viszont nem tud megtakarítani, elsősorban azért, mert nekik a hiteleik visszafizetése után nem marad további tartalékuk.

Tehát nem csak én érzem így, hanem a napnál is világosabb, hogy ez a világ arról szól, hogy fizess. Robotolj egész nap, egész héten, egész hónapban és a megkeresett pénzt kötelezően költsd el, nem is feltétlenül arra, amire szeretnéd. De annyira, hogy ne is tudj megtakarítani, vagy csak egy minimálisat. Havonta 5 ezer forintot félretenni egy minimálbérből szép teljesítmény, de egy évben is csak 60 ezer forint. De még a cikkben említett 15 ezer forint is "csak" 180 ezer egy évben, sőt még a 30 ezer is "csak" 360 ezer forint!

Persze van, akinek ez is szépen hangzik, de valljuk be, egyik szám sincs köszönő viszonyban egy váratlanul megjelenő nagyobb kiadással, vagy azzal a pénzzel, amit egy kieső bevételhez hozzá kell pótolni. 

Gyerekkoromban egy jóval biztonságosabb világban éltem. A szüleimnek egyáltalán nem okozott problémát befizetni a számlákat vagy megfelelő minőségű ételt vásárolni. Rendszeresen utaztunk, külföldre is, telkünk volt és autónk. Azt a szót apámtól, hogy "nincs pénz" soha nem is hallottam, pedig apám és anyám is a szocialista rendszer jellemző bérét kapta.

A szocializmust azonban gyakran keverték a kommunizmussal, sőt még ma is keverik. Mi jut eszünkbe a szocializmusról ma, Észak-Korea, Kuba és Kína láttán? Bár a mai Kína már egészen más, de a múltja mindhárom országnak közös: a személyi szabadság korlátozása, az önkényuralom, a vezérek kultusza, a szegénység, a jogtiprások, a korrupció, a túláradó ideológia, a hazugságok és egy csomó értelmetlen dolog az emberek életében. (Bár ha megnézem, ezek mutatnak rokon vonásokat a mai kapitalizmussal, csak a kapitalizmus mindezt sokkal szebben csomagolja.) A kommunizmus ezzel szemben sehol sem került megvalósításra, az csak egy tiszta ideológia maradt, egy olyan világé, ahol az embereknek nem kellett volna fizetni az alapvető szükségleteikért, hanem azt ingyen megkapták volna.

Gyerekkoromban még tetszett volna egy ilyen világ, de persze mai fejjel már tudom, hogy ez a világ sosem valósult volna meg, vagy ha valahol erővel mégis kikényszerítették volna, az tele lett volna súlyos ellátási problémákkal, korrupcióval és erőszakkal. Az az elmélet, amit Marx és Engels kitalált, tökéletes embereket igényelne, de az emberek sohasem lesznek olyan tökéletesek, hogy a személyes gyarapodásukat ne tartsák sokkal fontosabbnak a közérdekeknél, vagy akár a közérdek kárára ne gyarapodjanak.

Ahogyan jól látjuk ezt a mai magyar politikusok esetében is.

Tehát nincs alternatíva: csak ez a pénz diktálta világ van. És ez is marad, szerintem csaknem örökre. Nyilván lesznek kivételek mindig is, ahogy most is vannak, de általában, homogén jelleggel az emberek sohasem lesznek olyan fejlett gondolkodásúak, hogy egy közösség érdekében felülemelkedjenek a személyes érdekeiken és a pénz és a vagyon uralmán. Hangsúlyozom, vannak és lesznek kivételek, de általában, egy teljesen homogén felfogásban ilyen sosem lesz az emberek között.

És marad az is, hogy csak magadra számíthatsz. Itt sem fontosak most a kivételek, a segítő szándékú, jószívű emberek, vagy a segélyszervezetek, illetve segélyek, már ha a nagy képet nézem, bár ezek ma nagyon sokat hozzátesznek a világ jobbá tételéhez. Azonban még mindig keveset. Túl keveset. 

Szerintem a XXI. században, ekkora civilizáltságú foknál megengedhetetlen, hogy az emberek egy Európai Unió-s országban jelentős számban fázzanak, éhezzenek, alapvető szükségletekben nélkülözzenek és ne tudjanak fizetni az egészségükért! Ha ez van az EU-ban, mi van máshol?

Ez a mostani világ azonban csak akkor lépne fejlettebb szintre, ha teljesen általánossá válna, hogy az emberek segítik egymást: az erősek a gyengéket, az okosak a gyengébb képességűeket, az egészségesek a betegeket.

Én azonban sajnos nem hiszek egy ilyen, egymás kölcsönös segítésére, a humanizmusra és az önzetlenségre épülő szép világban. Ezért marad a pénz uralma. Ha van pénzed, erős vagy, talán még okosabb is lehetsz, és egészségesebb is, mint ha nincs pénzed.

Ennek a blognak és nekem személyesen is, kimondva - kimondatlanul az a célja, hogy ha axiómának tekintjük a pénz uralmát (axióma = nem kell bizonyítani), akkor nincs más hátra, mint minél több pénzt keresni.

Azért, hogy a pénz hiánya miatt az elesettből újra erős, a pénz hiánya miatt betegből újra egészséges, a pénz hiánya miatt önbizalomhiányos emberből újra egészséges önbizalmú ember legyen!

Mert ebben a világban csak így boldogulsz. Nem kell velem egyetértened. Majd ha önhibádon kívül egyszer belekerülsz ebbe a világba, akkor megérted majd, de én inkább azt kívánom, hogy ne kerülj bele, mert hidd el, egyáltalán nem jó itt.

Nekem személyes célom, hogy pénzt teremtsek úgy, hogy ebben az engem körülvevő környezet hátráltat, akadályoz. Ezért ellenszélben is, de bizonyítani akarom, hogy van kiút ebből a rút elszegényedő világból, ami a magyarországi honfitársaim közel felének mindennapi életformájává vált. Nekem nem a blog a fő célom, hanem a módszer a pénzteremtésre, amit ez a blog csak leír, a saját útkeresésem egyfajta naplójaként.

Azt szeretném, ha rátalálnék egy olyan útra, amellyel szinte bárkinek tudok minél több, könnyen elérhető (elsősorban passzív) valódi pénzkereseti módszert találni, és ne kelljen hozzá sem iskolai végzettség, sem speciális tudás, sem kapcsolatok, sem pedig sok pénz.

Azt akarom, hogy aki hisz ezekben a módszerekben - amit én természetesen bizonyítok is, hiszen a hit önmagában édeskevés - az boldoguljon ezekkel a pénzkereseti módszerekkel ebben a pénzközpontú világban. Hiszen a pénz mára egy nélkülözhetetlen eszközzé vált ahhoz, hogy boldogulj, megvalósítsd magad és teljes értékű életet élhess!

Valahogy régóta keringtek már ezek a gondolatok a fejemben, de most gép elé ültem és összeszedtem, legépeltem.

A cikkem végén kérem, ha ismertek bármi olyan passzív, valódi pénzkereseti lehetőséget, ami segítheti ennek a célnak az elérését, amiért ez a blog született, és ebben a blogban még nem esett róla szó, akkor osszátok meg velem, velünk!

Köszönöm.

1000 dolláros kölcsön felett a díj 30 százalékát visszaadja a Bitbond

Érdekes akció zajlik a Bitbondon, vagyis az egyik bitcoin alapú P2P hitelezési oldalon. Ilyen még nem volt. Ha 1000 dollár feletti kölcsönt veszel fel a Bitbondon, akkor a kölcsönzési díj 30 százalékát visszakapod.

A Bitbond díjakat közlő oldala szerint ez a kölcsönzési díj:
  • 6 hetes futamidejű kölcsönnél: 1 százaléka a kölcsönnek
  • 6 havi futamidejű kölcsönnél: 1,5 százaléka a kölcsönnek
  • 1 éves futamidejű kölcsönnél: 2 százaléka a kölcsönnek
  • 3 éves futamidejű kölcsönnél: 2,5 százaléka a kölcsönnek
  • 5 éves futamidejű kölcsönnél: 3 százaléka a kölcsönnek
Ez azt jelenti, hogy a megspórolt (visszakapott) díj (tehát maga a 30 százalék) legalább 10 dollár (kb. 3000 Ft) és 30 dollár (kb. 9000 Ft) között van a kölcsön futamidejétől függően.

A Bitbond hamarosan eléri az 1 millió dolláros kikölcsönzött volument.

2017. január 5., csütörtök

Elérte a történelmi csúcsát a bitcoin, de rögvest le is zuhant róla

Nem hittem, hogy a hajnali jóslatom ilyen gyorsan valóra válik, előbb 10 óra előtt másodszor is elérte a bitcoin az eddigi történelmi csúcsot (1132,01 USD), majd egy picivel feljebb ment és 1136,72 USD-n azonnal megkezdte tervszerű esését már 10 órától, ami 4 órán át tartott, míg nem 251,31 dollárt esve (-22%) végül ismét emelkedésnek indult (885,41 USD-nél).

A bitcoin mai zuhanásának képe (forrás: Bitstamp.net)

Azóta ismét ostromolja az 1000 dolláros árfolyamcélt és szerintem át is fogja lépni.

Nem tudni, utána merre mozdul el az árfolyam, de elképzelhető, hogy ismét esni fog.

Úgy gondolom azonban, hogy ha esni fog, akkor a 800 és a 900 dollár közötti árfolyamnál lejjebb biztosan nem fog menni, és ha ehhez a szinthez visszatérne, az a szint abszolút megfelelne a bitcoin évek óta tartó lassú, megalapozott és stabil árfolyamnövekedésének, ami után lassan emelkedve idővel újra meghaladná majd az 1000 dollárt, de akkor már nem fog visszafordulni onnan.

Szóval én arra számítok, hogy most a 800-900-as sávban fog stabilizálódni az árfolyam. Ha szerencsénk van, akkor ennél magasabb árfolyamon, de annál lejjebb semmiképpen.

Az új történelmi csúcsot egyébként tegnap 19 órakor döntötte meg a bitcoin: 1139,89 USD árfolyammal, ami csak egy picit magasabb, mint az eddigi történelmi 1132,01 USD és szinte napra pontosan 3 év után ért el ide ismét. Tegnap észre sem vettem ebben a nagy volatilitásban. :)

Tehát mostantól ez az új történelmi árfolyamcsúcs: 1139,89 USD (2017-01-04).

Új magyar sportfogadási tippadót tesztelek: Álomtippmix.hu

Mint előzetesen már írtam, októberben és novemberben ráfeküdtem a sportfogadásra és minden tipplehetőséget felhajtottam, amit csak találtam. A decemberi hónap nyugalommal telt, de a színfalak mögött már teszteltem a VIPbetadvice és a saját sportfogadási stratégiámat.

Nemrég azonban rájöttem, hogy a "tippmix tippek" kifejezést beütve teljesen más találatok jönnek le, mint amik bármilyen más hasonló keresésre október-novemberben.

Ezek közül többet átnéztem most, míg nem az egyiken megakadt a szemem. Ez az Álomtippmix.hu. Ugyan elég rosszul kommunikálják a múltbéli eredményeiket, de sikerült levadásznom a decemberi tippjeik eredményességét a Facebook oldalukról, és meglepődtem, ugyanis a 70-80 százalékos tippjeik annyira jók, hogy gyakorlatilag nem kell foglalkozni a veszteség visszaszerzésével. Noha a tippek harmada 1,5 ODDS alatti, másik harmada 1,5-1,8 közötti, és csak a harmadik harmad éri el az általam preferált 1,8 feletti ODDS tartományt, azonban mivel a veszteségekkel itt nem kell törődni, ez most nem probléma. (Azért nem szeretem a 2 alatti ODDS-okat, mert a veszteségek Martingale módszere szerinti visszaszerzése ebben a tartományban már meredeken bukóba viszi a bankrollt.)

Emlékezetes, hogy rengeteg időt töltöttem el a hasonló ODDS kategóriákat hasonlóan sikeres, 75-90 százalék arányban hozó Tippmixtippek.net-tel, de semmilyen működő megoldást nem sikerült találnom.

Most azonban igen. Ezért gyorsan elő is fizettem az Álomtippmixnél (5000 Ft/hó) és mostantól ezt is követem. Megfelelő tesztelési időszakot követően beszámolok majd Nektek az eredményekről.

Kérem, ha valakinek van tapasztalata velük kapcsolatban, legyen szíves jelezze itt a blogon (hozzászólásban) vagy írjon nekem a jobb oldali sávban a SPAM robotok ellen képként feltüntetett e-mail címemre!

Köszönöm szépen!

Már elérte a legkisebb magyar irányítószámot a bitcoin dollárárfolyama

Azaz 1111. 

A bitcoin árfolyama a post írásának időpontjában (forrás: Napiárfolyam.hu)
Most már viszont egyértelműen abba az irányba hajlott el az árfolyamemelkedés, ami a spekulánsok beavatkozására emlékeztet.

A bitcoin árfolyamgörbéje a 2013. végi felfutástól máig (forrás: Bitstamp.net)
Bejelöltem azt a pontot, 780 USD árfolyamnál, ameddig még piacinak tűnik az árfolyamemelkedés.

Eddig azt hittem, az 1000 dollárig nyomják a bitcoint a karácsony vagy az év vége miatt, és esetleg lassan majd utána tovább, de ami most zajlik, az már nem a szokásos piaci folyamat, hanem egyértelműen árfolyamspekuláció, amiből akár jelentős árfolyam visszaesés is várható. Ez tipikus jelenség az altcoinoknál, de a bitcoinnál (a lopások miatti bezuhanásokon kívül) csak 2013 év végén volt hasonlóan meredek árfolyamváltozás, mint most, azóta ez egyáltalán nem volt jellemző.

Még egyszer: ez, ami most zajlik a bitcoinnal, már nem normális dolog, ezért én javaslom, hogy aki bitcoinban nyereségképzés céllal tartja a pénzét, nagyon figyeljen az árfolyamra, mert bármikor megindulhat lefelé és akkor gyors és nagy zuhanás lesz, s még nem tudni, hol fog megállni.

Az 1132 dolláros csúcs, ami a bitcoin eddigi történelmi csúcsa volt, viszont órákon belül, talán már reggelre meghaladottá válhat.

Aztán hogy utána mi lesz, azt már csak a jóisten tudja megmondani... Bitcoinosok, figyeljetek!

2017. január 3., kedd

Áll a Passive.fund és talán nem fogad majd be új tagokat

Mivel a Passive.fund-ot csak havonta egyszer keresem fel pénzkikérés céljából, ezért a Netinvestportálról tudtam meg, hogy áll a Passive.fund és egy átalakítás után nem fogad be új tagokat majd. De Balázs bejegyzése alapján még csak ez sem biztos.

Most csak az biztos, hogy karbantartás miatt áll a rendszer.

A Passive.fund egy remek kezdeményezés volt a tavalyi évben és sokáig úgy tűnt, Vytautas utat vágott a HYIP-ok dzsungelébe, de én többször is gondoltam már arra, hogy ha nekem minden idegszálammal erre összpontosítva nem sikerült kiutat találnom a HYIP dzsungelből (pontosabban amit találtam, az mindössze pár program), akkor hogy fog ez sikerülni Vytautasnak. A bölcsek kövét ugyanis ő sem fújta meg, egy HYIP-ról garantáltan nem lehet eldönteni, hogy meddig fizet. Vannak rá esélykeresési módszerek, de 100 százalék biztosan semmi sem jelenthető ki a fizetőképességükről. És általában hamar feladják.

Tehát én gondoltam, hogy a Passive.fund portfólióban előbb-utóbb törvényszerű, hogy legyenek változások más befektetések felé. Vytautas időközben rátalált az indulási időben a Passive.funddal szerencsésen egybeesett mátrix rendszerekre azok robbanásakor (melyet a Zarfund indított el), és szerintem elég jól meg is lovagolta azt, de ezek ki fognak fulladni idővel (gondoljunk csak 1-1 olyan HYIP-ra, amelyik váratlanul bezár és lerántja a betett befektetést is) és Vytautasnak valamilyen stabilabb jövedelemtermelő módszert kell majd találnia, különben bezárhatja a boltot.

Ez eléggé kegyetlenül hangzik, de én bő egy éves, alapos felszántás utáni tapasztalataimmal nem látok más kitörési esélyt.

Most a hírek szerint átalakítják, legálissá teszik a céget. Ez feltétlenül üdvözítő, hiszen Vytautast eddig is tisztességesnek találtam és változatlanul bízom benne, attól függetlenül, hogy a befektetési portfóliójának HYIP részhalmazát tényleg nem látom hosszú távon fenntarthatónak.

Létezik még a hasonló Diversity Fund (Balázs leírása itt), de mivel egyelőre a BeonTelre gyúrok, semmilyen más befektetés után nem néztem még. Amint lesz rá pénzem, a Diversity Fund mindenképpen érdekel majd, fel fogom venni a portfóliómba, ahogy a Borrowtát is (amint lehet).

A Borrowtát egyébként még karácsony előtt megkerestem együttműködés céljából, de még semmilyen választ nem kaptam. Még egyszer bátorkodom majd írni a vezetőjének és ha arra sem kapok választ, akkor nem fogok tudni első kézből származó információkat írni róluk, amin meg nemrég kiakadtak.

Jo mégsem fizet

Lehet, hogy mocskosul berúgok, ha végre egyszer visszakapom a Compound.fund-ba tett pénzemet.

A párommal mindketten elküldtük a pénzkikérő levelet abban a reményben, hogy akkor három napon belül, azaz legkésőbb péntek reggelig megkapjuk a pénzt végre, oly sok viszontagság után, de a galamb mindig szarik valamit, még az utolsó pillanatban is és ebből már egyre inkább elegem van.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha Jo bejelentené, hogy nem fizet és akkor nem kéne mindig csalódást szenvednem, meg újabb határidőkben reménykednem.

Most éppen azért csúszik a Compound.Fund kifizetés Jo Facebook bejelentése szerint, mert Jo eredetileg nem spanyol, csak ott született a gyereke, így a spanyol hatóságok nem akarnak spanyol állampolgárságot adni a babának.

Mondjuk ezt megértem, de azt már kevésbé, hogy ettől még miért nem lehet nekiállni kifizetni a Compound.fund pénzeket, vagy miért nem adja ki ezt a munkát valami fullajtárjának - kevésbé hiszem, hogy teljesen egyszemélyben űzi a Banana.fundot.

Szóval most mérges vagyok megint. Ki tudja, mi lesz ennek a Compound.fund sztorinak a vége...

A Kraken is támogatja a Monerót (XMR)

A kriptodevizák világa és a kézzelfogható forint (alapú hazai bankszámlák) között kapcsolatot teremtő Kraken tegnap bejelentette, hogy mostantól támogatja Monerót (XMR), mely egy vezető kriptodeviza. A Monero 40-szeres piaci növekedést produkált 2016-ban, jelentős mennyiségben és jó likviditással kereskednek vele a tőzsdéken.

További információ a Kraken blogján: http://blog.kraken.com/post/155126375697

A Monero jele (a kép forrása)