A
Recyclix tűz miatt elvesztettem az oda betolt befektetésem 57,5 százalékát, azaz 42,5 százalék maradt meg a pénzemből.
Pedig ez volt az utolsó reményem, hogy HYIP-okból komolyabb pénzhez jutok. Decemberben sikerült befejezni
tényleg megfeszített erővel mindkét fiókomban az 1000-1000 eurós optimális határt, amire az
alternatív Recyclix kiszállási stratégiámat alapoztam. Két hónapig kaptam is a megígért 5 heti 14 százalékos hozamot, de utána mindez befuccsolt a tűzre hivatkozva.
Augusztusig kellett volna kitartania, hogy egyáltalán azt visszahozza, amit betettem, de még a Recyclixből sem sikerült, amit pedig megbízható programnak tartottam. Ahogy sok másik HYIP programból sem sikerült...
A mostani helyzetben márciustól számítva 6 helyett még 14 hónapot kellene várnom, hogy visszajöjjön a Recyclix befektetésem értéke. És akkor még nem termelt hasznot...
Ez esélytelen, nem lesz ebből már semmi. Ezért nincs értelme egyre nevetségesebb számokat közölni a havi helyzetértékelőkben, amikor eleinte sokkal több pénzem volt, mint amennyi most van.
Belátom, hogy vesztettem a HYIP-okkal.
Ezért úgy döntöttem, nem lesz több havi helyzetértékelés, mert képtelenség fejlődni a HYIP-ok között. Még a megbízhatóknak gondoltak között is. A Recyclix-szal kiderült, hogy megbízható HYIP nem is létezik!
- a Recyclixben elvesztettem a nagy nehezen összehozott tőkém 57,5 százalékát, haszon 14 hónap múlva várható belőle a jelenlegi helyzet alapján (bár tudom, valami alapot próbálnak összehozni a veszteségek pótlására, de erről még semmilyen bővebb információ nincs)
- a Passive.fund váratlanul megszűnt és már nem is válaszolnak semmilyen e-mailemre egyetlen e-mail címemről sem, részemről csalásnak minősítem Vytautas vállalkozását, 25 dollárom ragadt benn az 50-ből, hasznot ez sem termelt
- a Bitbondban elvitték a csalók a tőkém jelentős részét, a megmaradt tőkével az évi 20-30 százalékos hozammal nem lehet kitermelni még a betett pénzt sem, az ígéretes, közösségi hitelezésre alapuló Bitbond tehát veszteséges lett. Még gondolkodom, mit tegyek vele, hiszen kiszállni nem lehet.
- BeonTel.com: tavaly nyáron több órás cikkolvasás, fórumok és támogató oldalak hatására döntöttem úgy, hogy Ferki Demirovski vállalkozása mégiscsak valós, ezért úgy döntöttem, hogy a 120 dolláromat náluk hagyom és januárban még egy telefont is vásároltam tőlük plusz 305 dollárért. Ez súlyos hiba volt. Akkor 2 hónapos késésben voltak, de most már háromban vannak és telefon még mindig nincs itt, arról nem is szólva, hogy ez a telefon ennyi pénzért (a 305 dollár most kb. 100 ezer forint) már tavaly nyáron sem volt a legkorszerűbb darab, mert régebbi az Android operációs rendszere, a kamera felbontása lehetne nagyobb, nem tud 4G-t, stb., így mire megkapom, talán idén tavasszal, addigra meg már végképp leharcolt darab lesz ennyi pénzért. Ugyanakkor még egy év után sincs modernebb darab, változatlanul az F1 mobilt árulják. Eközben sem a Beontelben, sem a Beonpushban 9 hónapja semmilyen jövedelem nem keletkezett. Nem is fog, vagy csak nagyon sokára és akkor is nagyon minimális, erre Ferki Demirovski is utalt már. Az ügyfélszolgálat nem válaszol a levelekre, a megrendelt telefonokat több hónapos késésekkel küldik ki. Világos, hogy az összesen ide befektetett 425 dolláromat nem hogy haszonnal nem fogom viszontlátni, de még a tőkét sem valószínű, vagy csak nagyon sokára. Pénztermelésre alkalmatlanná vált a szememben a BeonPush és a BeonTel. Az előző tervekkel ellentétben nem veszek tőlük még egy telefont, semmi értelme, csak szórnám a pénzem befektetés helyett.
- a korábban stabilan működő Merchantshares.com ugyan nem lett csalás, de pár hónapja lecsökkent a profitabilitása, mára pedig kattintgatós hirdetésnézegető oldallá vált a Netinvestportál szerint; ha jól emlékszem, napi 25 reklámot kell megnézni a pénzért, de ha tévednék, javítsatok légyszi! Értelmetlen tehát ide is befektetni, töröltem is a listámból (pénzem már nem volt benne).
- a Questra/Atlanticgam nálam sosem volt megbízható program, ezt már kielemeztem korábban is, de láthatóan nagy a felhajtás körülötte. Épp most lepleztem le őket, hogy hazudtak a hozamban. Szó sem lehet ide semmilyen befektetésről.
- a Skyway-ről alapos kutatómunka és egy szakértővel történt beszélgetés, továbbá a saját tapasztalatom alapján jutottam arra, hogy még ha nem is biztos, hogy csalás, nem megbízható, így bármi olyan is történhet vele, ami megtörtént a Recyclix-szel, BeonPush-sal, Bitbonddal, tehát túl kockázatos nekem
- számomra az anomáliák ellenére ígéretesnek tűnt a Borrowta, az első magyar HYIP. Sajnos mára kiderült, hogy az üzletépítés során felemésztődött a befektetők pénze, az üzlet viszont tönkrement, így hasznot ez sem termelt
- a bitcoinos bányászcégek a tavalyi felezés óta nevetséges hasznot hoznak, a bő 3 év múlva következő felezésig, ami már az utolsó szög lesz a koporsójukba, még a befektetett pénzem sem tudják kitermelni a számításaim szerint. Erre sincs út tehát.
QUO VADIS? Akkor tehát merre menjek most, hová fektessek a HYIP-ok világában, amely viszonylag biztonságos, és tényleg termeli is a pénzt, nem fog bármire hivatkozva megszűnni vagy lecsökkenni a pénztermelése? Engem a napi átlag 0,5-1 százalékos befektetések érdekelnek, ezek lennének azok a programok, melyekkel tudnék haladni és megvalósítani az anyagi célomat.
De már nincs ilyen a piacon a számomra, a Recyclix volt az utolsó. A jelenlegi ismereteim alapján a
Diversity-fund.biz maradt egyedül meg nekem a HYIP-ok világából, amire még lehet alapozni, de mi a garancia arra, hogy nem jut ez is ugyanoda, mint a hasonló, ígéretesnek indult Passive.fund? Főleg az riaszt, hogy ez a jónak tűnő befektetési lehetőség mindössze 279 tagot vonzott 5 hónap alatt. Miért nem hisznek a befektetők egy HYIP-okra építő HYIP-ban, amelyik valószínűleg nagyobb szakértelemmel kezeli a HYIP befektetéseket, mint a befektetők maguk, akik viszont a Diversity-fund.biz által kezelt HYIP programokba külön-külön sokkal többen fektettek be?
Bár fogok továbbra is befektetési lehetőségekről hírt adni, és én magam is fogok befektetni, mert a befektetést, a passzív jövedelem előállítását és az öngondoskodást továbbra is fontosnak tartom, de a pénzem már elfogyott ezekre a befektetésekre egyelőre. A Recyclixbe tényleg megfeszített erővel belepakoltam minden utolsó pénzemet, még a padlást is lesöpörtem. Az volt a tervem, hogy ennek hozamaiból megyek tovább, de két hónap után ez is befuccsolt.
Szóval lesznek a blogon befektetések, de én magam, mint befektető mára valójában elbuktam. Másfél éve, 2015. október elsején 560 ezer forintból vásároltam 8,7 bitcoint, amit rengeteg munkával, elemzéssel, utánaolvasással, öntanulással és nem utolsó sorban blogolással a HYIP-okba toltam, miközben az utolsó reménysugárnak tartott Recyclix-em is cserbenhagyott másfél év múlva. E helyett, ha csak egyszerűen bitcoinban tartottam volna a pénzem, ma 2,79 millió forintot érne és röhögve kifizetném belőle a legfájóbb adósságaimat, amelyekre így most nincs semmilyen működőképes tervem.
Igazából egy utam maradt, amely sok tekintetben rengeteg hasonlóságot mutat a HYIP-okkal, ez pedig a sportfogadás. Ma ezzel (még) lehetségesnek tartom a pénzkeresést, így a jövedelemcélom, vagyis a havi nettó 200 ezer forint jövedelem kitermelését, de épp február végén buktam 120 ezer forintot, amikor az 5 hónapig csak tesztelt és már kitűnőnek tartott stratégiámat valós pénztermeléssé akartam konvertálni. Két hét után egy teljesen váratlan veszteségsorozat jött, amivel elbuktam a bankrollomat. Szóval most egy kicsit bizonytalan vagyok a folytatást illetően, de az biztos, hogy csinálom tovább (még), amíg nem látom majd be egy hasonló cikkben, hogy arra sincs út, legalábbis nekem nincs.
Jelenleg 7 különböző sportfogadási stratégiát tesztelek március közepe óta 15-15 ezer forintos bankrollal, melyekhez a tippek 4 embertől és 1 esetben géptől származnak, erre az 5 tippforrásra van 7 stratégia ráépítve (kettő tippforrásnál nem tudtam dönteni, ezért kétféle stratégiát is elindítottam a tippjeikre). Így osztom meg a kockázatokat. (Illetve ma született egy ígéretesnek tűnő 8. stratégia is, melybe amint lesz pénzem, szintén be fogok szállni.)
A sportfogadásban az elmúlt 5 hónapban rengeteg tanultam a nulláról, összeadva hónapokat töltöttem el vele. Sokat modelleztem, számoltam, rengeteg adatot gyűjtöttem, és persze rengeteget tanultam. Többet, mint a HYIP-okból, pedig az sem volt piskóta. Megtanultam azt is, hogy sportfogadás nincs veszteség nélkül, ezért a fő célommá az vált, hogy a veszteségekkel is számoljak, de összességében többet keressek, mint amennyit elveszítek, így összességében előre haladjak. (Ezt a HYIP-oknál is így gondoltam, erre szolgált volna a tartalékképzés.)
A 7 féle stratégiából a győzteseket, amelyek hónapokig képesek nyereséget termelni a közben bekövetkező esetleges veszteségek ellenére, publikálni fogom itt a blogon, amint erre érettek lesznek (minimum 3, de inkább 6 hónap után). Illetve közülük az egyiket már
publikáltam is, mert annak 16 hónapos múltja van, és havi átlag 30 százalékos nyereséget termel, azon tehát már nincs mit tesztelni tovább.
Ez a 7 stratégia képezi tehát az új "HYIP"-jeimet és ugyanaz a célom velük, mint a HYIP-okkal volt: elérjem a jövedelemcélomat.
Ha sikerül, meg fogom osztani Veletek.
Köszönöm, hogy márciusban már napi átlag 125-en követitek a blogon a próbálkozásomat az internetes pénzkeresésre. A számos nehézség ellenére nem adtam még fel, és ha találok valamit, ígérem, hogy Ti is profitálhattok majd belőle.