2017. március 27., hétfő

Szorul a hurok a Questra körül - az MNB büntetőfeljelentést tett

A Magyar Nemzeti Bank, mint piacfelügyeleti hatóság, a Questra és az Atlantic GAM (AGAM) magyarországi tevékenységét a múlt héten megtiltotta és büntetőfeljelentést tett. Az erről szóló közlemény az alábbi linken olvasható:


Az MNB nem csupán internetes vizsgálódások nyomán jutott erre az álláspontra, hanem helyszíni ellenőrzést is tartott egy, az Atlantic GAM tevékenységét bemutató konferencián.

Felhívom a figyelmet, hogy ettől kezdve a Questra/AGAM hazai terjesztése illegális és akár büntetőjogi következményekkel is járhat!

Én abban bízom, hogy a Portfólió.hu cikkel együtt az - egyébként szokatlanul élesen gúnyolódó - befektetők is visszavesznek a stílusukból és elkezdenek végre a földön járni: a Questra egy kitűnően felépített globális csalás!

Én örültem volna tavaly márciusban, ha valaki helyettem befektet több órát a saját idejéből, hogy utánanézzen a Questrának, de mivel nem volt semmilyen ilyen tartalom magyar nyelven (és angolul sem találtam), ezért magam tettem ezt meg. Ekkor tárult fel bizonyítékokkal is alátámaszthatóan előttem, hogy a Questra egy csalás. Azóta kiderült, hogy a hozamokban is hazudnak.
 
Ahelyett, hogy ezt a kutatómunkát értékelnék a kommentelők, amivel az ő pénzüket védem (hiszen az enyémet már nem kell), hihetetlen vehemenciával - és a tényeket is negligáló magabiztossággal - védik a Questrát (és támadják a tényeket). Mintha a Questra a saját gyermekük lenne. Más HYIP programnál nem tapasztaltam ilyet, még a Recyclix-nál sem.

Ezt nem is értem. Én is voltam befektető a Questrában, de nem tapasztaltam olyat, hogy a Questra tudatmódosító szereket is osztogatott volna a "hozamok" mellé, amitől én mindent elhiszek, amit állítanak.

Csak ismételni tudom: NE FEKTESS BE A QUESTRÁBA / AGAM-BA /ATLANTIC GAM-BA!

FONTOS! Mielőtt kommentelnél azért, hogy védd a Questrát, előbb kérlek cáfold meg a cikkem állításait és bizonyítsd, hogy több más jegybank mellett a Magyar Nemzeti Bank is téves következtetésekre jutott! Köszönöm!

2017. március 23., csütörtök

Tegnap megbukott a VIPbetadvice 2.0 7 alkalmas tétkezelése

Frissítés 2017-03-23: a mai este a VIPbetadvice küldött egy levelet az előfizetőknek, miszerint - 4 hónap után - visszaállnak a hétvégi tippek. 

A VIPbetadvice akkor vált számomra ellenszenvessé, amikor elkezdték hülyének nézni az előfizetőiket.

Szerintem senki nem haragudhat rájuk önmagában azért, mert a tippek nem sikerülnek, de azért már joggal, amikor egyszer csak a sorok között rejtve közlik, hogy gyakorlatilag bevezették, hogy ugyanannyi pénzért egyáltalán nem küldenek tippet a hét 3 napján tartósan (43 százalékkal kevesebb tipp!), majd később küldenek egy hírlevelet is, miszerint 7 alkalmas tétkezeléssel visszamenőleg milyen baromira jók lettek volna, s bő egy millát varázsoltak volna 100 ezer forintból a Bronz csomaggal pár hónap alatt.

Egyik hírlevelükben pedig valahogy úgy fogalmaztak, hogy szeretik a nyílt és torzulásmentes kommunikációt.

Hát most itt a lehetőség, kommunikálhatnak. Az általuk favorizált 7 alkalmas tétkezelés ugyanis tegnap megbukott. Akik követték őket, pár órája elvesztették a bankrolljukat.

Kíváncsi vagyok, milyen nyuszit húznak elő a kalapból legközelebb.

A VIPbetadvice egyébként igenis kitűnő tippeket küld, csak nem úgy kell megjátszani őket, ahogy ők mondják. Ezt el kell róluk mondanom. Azonban kérlelhetetlen kritikusuk leszek, amikor hülyének néznek.

Ja és mégvalami. A tegnapi fiaskó után vissza kéne térniük a döntetlen tippekhez, mert amikor bármi mással próbálkoztak, még sohasem jött be. Íme a lista, ami döntetlenen kívüli tipp volt, 2016. október 1. óta (feltűnően sok közte a döntetlen khm..., 9-ből 5 db!):

dátum mérkőzés VIPbetadvice tipp eredmény kiértékelés
2016-10-13 PALMEIRAS - CRUZEIRO és COLORADO - SAN JOSE kettes hazai kötés 0:0 és 2:1 VESZTETT
2016-10-26 GUANGZHOU R&F - LIAONING HONGYUN hazai 1:1 VESZTETT
2016-11-04 GAZ METAN MEDIAS - MUNICIPAL STUDENTESC IASI és WISLA PLOCK - ARKA GDYNIA kettes hazai kötés 2:1 és 0:0 VESZTETT
2016-11-13 OLHANENSE - VIZELA vendég győzelem 1:0 VESZTETT
2017-02-27 LYNGBY - ESBJERG és FIORENTINA - TORINO kettes hazai kötés 0:0 és 2:2 VESZTETT
2017-03-22 SONNENHOF GROSSASPACH - LOTTE vendég győzelem 2:0 VESZTETT

2017. március 22., szerda

Érdekes kísérlet zajlik a HYIP programokkal az NJM blogon

A Net-jobs-money.com blogra visszatértek a HYIP oldalak egy Olvasó jóvoltából, aki minden szerdán osztja meg az eredményeit és javasol új befektetéseket, amíg a mintegy 15-re tervezett programból álló élő portfólió ki nem alakul.

A kezdő bejegyzés itt olvasható 2017. február 20-áról:

Nos, én kigyűjtöttem az elmúlt hetek szerdai bejegyzéseiből, hogy melyik program hogy áll, csak kíváncsi voltam rá, hogy ami nekem nem sikerült, az másnak sikerülhet-e?

Én ezeket az eredményeket számoltam össze (a programok mellett a befektetések értéke olvasható dollárban, mellette pedig az eddig ismert megtérülés):

Bit 9 limited 150 0,00%
Flexibit 668,89 65,36%
DarkCoin 500 14,70% <SCAM lett
Tree7 381,99 17,71%
Brain-Impulse 186 8,42
DeltaInvest 200 12,01
Auction House Sorta 250 0
Detron 250 0
Rising BTC 250 0
Petrolia 400 0 <SCAM lett

Mint látható, az eddig befektetett 3237 dollárból 900-at mindjárt lenyúltak a HYIP oldalak adminjai (27,80%), tehát a maradék 72,20% tőkének nem csak a hasznot kell kitermelnie, hanem ezt a 27,80 százalék tőkeveszteséget is, ami a megmaradt tőkére vetítve már 38,5 százalékos hozamot jelent, ez alatt a tőkéből veszteség marad.

A befektetési koncepció lényege, hogy gyorsan le kell csapni az új és növekedésnek indult programokra, továbbá nem szabad újra befektetni semmit, ha egy terv lejárt. Csak napi fizetésű olyan programok jöhetnek szóba, amelyeknél nem jár le a tőke (pontosabban nem jár vissza - nyilván azért, mert arra még kevesebb remény van, hogy egy HYIP admin visszaadja a tőkét). A koncepció 3 hét múlva picit változott, jelenleg már csak a napi fix összeget fizető programokra koncentrál, függetlenül attól, hogy lejár-e a tőke vagy sem, és hanyagolja azokat a programokat is, ahol a tőke feltörhető (nyilván stabilabbak azok a programok, melyeknél a befizetett pénz nem kérhető vissza).

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből, ezért minden szerdán odaszegezem a tekintetem a blogra és megírom majd a véleményem is időnként.

Ennek a publikálásával csak a Nagyérdemű információéhségének a csillapítása a célom, magam továbbra sem tervezek befektetni ezekbe a programokba és nem változott a HYIP-okhoz történő hozzáállásom sem. Azonban, ha ez az olvasó talál valamilyen bizonyíthatóan nyereséges, több hónap alatt is stabil, működőképes utat a HYIP programokhoz, akkor nem lehetetlen, hogy változtatok majd a véleményemen.

Nem fizet a Recyclix és nem válaszol az ezzel kapcsolatos levelemre sem

A Recyclixnél az új rendszerben, amelyben egyetlen lecsökkentett csomagba tették a korábbi csomagokat, március 10-én kértem ki utoljára pénzt bitcoinban.

A kifizetés korábban instant megtörtént, de ez a legutóbbi most már közel két hete függőben van.

Két napja írtam az ügyfélszolgálatuknak, mely legendás volt a gyors válaszáról még éjjel is, de semmilyen választ nem kaptam a kifizetéssel kapcsolatban.

Nem gondolom máris, hogy csalás lett, nyilván a "tűz" miatt sok problémájuk akad és rengeteg lehet a reklamáló ügyfél is, de a tény attól még tény marad: nem fizet és nem válaszol a levélre.

Nekem legalábbis.

Nem lesz több havi helyzetértékelés - belátom, hogy vesztettem

A Recyclix tűz miatt elvesztettem az oda betolt befektetésem 57,5 százalékát, azaz 42,5 százalék maradt meg a pénzemből.

Pedig ez volt az utolsó reményem, hogy HYIP-okból komolyabb pénzhez jutok. Decemberben sikerült befejezni tényleg megfeszített erővel mindkét fiókomban az 1000-1000 eurós optimális határt, amire az alternatív Recyclix kiszállási stratégiámat alapoztam. Két hónapig kaptam is a megígért 5 heti 14 százalékos hozamot, de utána mindez befuccsolt a tűzre hivatkozva.

Augusztusig kellett volna kitartania, hogy egyáltalán azt visszahozza, amit betettem, de még a Recyclixből sem sikerült, amit pedig megbízható programnak tartottam. Ahogy sok másik HYIP programból sem sikerült...

A mostani helyzetben márciustól számítva 6 helyett még 14 hónapot kellene várnom, hogy visszajöjjön a Recyclix befektetésem értéke. És akkor még nem termelt hasznot...

Ez esélytelen, nem lesz ebből már semmi. Ezért nincs értelme egyre nevetségesebb számokat közölni a havi helyzetértékelőkben, amikor eleinte sokkal több pénzem volt, mint amennyi most van.

Belátom, hogy vesztettem a HYIP-okkal.

Ezért úgy döntöttem, nem lesz több havi helyzetértékelés, mert képtelenség fejlődni a HYIP-ok között. Még a megbízhatóknak gondoltak között is. A Recyclix-szal kiderült, hogy megbízható HYIP nem is létezik!

Hiszen milyen megbízható HYIP-ba fektethetnék még? A biztonságosnak mondott programok sorsa pontosan ugyanaz lett, mint a nem biztonságosaké:

  • a Recyclixben elvesztettem a nagy nehezen összehozott tőkém 57,5 százalékát, haszon 14 hónap múlva várható belőle a jelenlegi helyzet alapján (bár tudom, valami alapot próbálnak összehozni a veszteségek pótlására, de erről még semmilyen bővebb információ nincs)
  • a Passive.fund váratlanul megszűnt és már nem is válaszolnak semmilyen e-mailemre egyetlen e-mail címemről sem, részemről csalásnak minősítem Vytautas vállalkozását, 25 dollárom ragadt benn az 50-ből, hasznot ez sem termelt
  • a Bitbondban elvitték a csalók a tőkém jelentős részét, a megmaradt tőkével az évi 20-30 százalékos hozammal nem lehet kitermelni még a betett pénzt sem, az ígéretes, közösségi hitelezésre alapuló Bitbond tehát veszteséges lett. Még gondolkodom, mit tegyek vele, hiszen kiszállni nem lehet.
  • BeonTel.com: tavaly nyáron több órás cikkolvasás, fórumok és támogató oldalak hatására döntöttem úgy, hogy Ferki Demirovski vállalkozása mégiscsak valós, ezért úgy döntöttem, hogy a 120 dolláromat náluk hagyom és januárban még egy telefont is vásároltam tőlük plusz 305 dollárért. Ez súlyos hiba volt. Akkor 2 hónapos késésben voltak, de most már háromban vannak és telefon még mindig nincs itt, arról nem is szólva, hogy ez a telefon ennyi pénzért (a 305 dollár most kb. 100 ezer forint) már tavaly nyáron sem volt a legkorszerűbb darab, mert régebbi az Android operációs rendszere, a kamera felbontása lehetne nagyobb, nem tud 4G-t, stb., így mire megkapom, talán idén tavasszal, addigra meg már végképp leharcolt darab lesz ennyi pénzért. Ugyanakkor még egy év után sincs modernebb darab, változatlanul az F1 mobilt árulják. Eközben sem a Beontelben, sem a Beonpushban 9 hónapja semmilyen jövedelem nem keletkezett. Nem is fog, vagy csak nagyon sokára és akkor is nagyon minimális, erre Ferki Demirovski is utalt már. Az ügyfélszolgálat nem válaszol a levelekre, a megrendelt telefonokat több hónapos késésekkel küldik ki. Világos, hogy az összesen ide befektetett 425 dolláromat nem hogy haszonnal nem fogom viszontlátni, de még a tőkét sem valószínű, vagy csak nagyon sokára. Pénztermelésre alkalmatlanná vált a szememben a BeonPush és a BeonTel. Az előző tervekkel ellentétben nem veszek tőlük még egy telefont, semmi értelme, csak szórnám a pénzem befektetés helyett.
  • a korábban stabilan működő Merchantshares.com ugyan nem lett csalás, de pár hónapja lecsökkent a profitabilitása, mára pedig kattintgatós hirdetésnézegető oldallá vált a Netinvestportál szerint; ha jól emlékszem, napi 25 reklámot kell megnézni a pénzért, de ha tévednék, javítsatok légyszi! Értelmetlen tehát ide is befektetni, töröltem is a listámból (pénzem már nem volt benne).
  • a Questra/Atlanticgam nálam sosem volt megbízható program, ezt már kielemeztem korábban is, de láthatóan nagy a felhajtás körülötte. Épp most lepleztem le őket, hogy hazudtak a hozamban. Szó sem lehet ide semmilyen befektetésről.
  • a Skyway-ről alapos kutatómunka és egy szakértővel történt beszélgetés, továbbá a saját tapasztalatom alapján jutottam arra, hogy még ha nem is biztos, hogy csalás, nem megbízható, így bármi olyan is történhet vele, ami megtörtént a Recyclix-szel, BeonPush-sal, Bitbonddal, tehát túl kockázatos nekem
  • számomra az anomáliák ellenére ígéretesnek tűnt a Borrowta, az első magyar HYIP. Sajnos mára kiderült, hogy az üzletépítés során felemésztődött a befektetők pénze, az üzlet viszont tönkrement, így hasznot ez sem termelt
  • a bitcoinos bányászcégek a tavalyi felezés óta nevetséges hasznot hoznak, a bő 3 év múlva következő felezésig, ami már az utolsó szög lesz a koporsójukba, még a befektetett pénzem sem tudják kitermelni a számításaim szerint. Erre sincs út tehát.

QUO VADIS? Akkor tehát merre menjek most, hová fektessek a HYIP-ok világában, amely viszonylag biztonságos, és tényleg termeli is a pénzt, nem fog bármire hivatkozva megszűnni vagy lecsökkenni a pénztermelése? Engem a napi átlag 0,5-1 százalékos befektetések érdekelnek, ezek lennének azok a programok, melyekkel tudnék haladni és megvalósítani az anyagi célomat.

De már nincs ilyen a piacon a számomra, a Recyclix volt az utolsó. A jelenlegi ismereteim alapján a Diversity-fund.biz maradt egyedül meg nekem a HYIP-ok világából, amire még lehet alapozni, de mi a garancia arra, hogy nem jut ez is ugyanoda, mint a hasonló, ígéretesnek indult Passive.fund? Főleg az riaszt, hogy ez a jónak tűnő befektetési lehetőség mindössze 279 tagot vonzott 5 hónap alatt. Miért nem hisznek a befektetők egy HYIP-okra építő HYIP-ban, amelyik valószínűleg nagyobb szakértelemmel kezeli a HYIP befektetéseket, mint a befektetők maguk, akik viszont a Diversity-fund.biz által kezelt HYIP programokba külön-külön sokkal többen fektettek be?

Bár fogok továbbra is befektetési lehetőségekről hírt adni, és én magam is fogok befektetni, mert a befektetést, a passzív jövedelem előállítását és az öngondoskodást továbbra is fontosnak tartom, de a pénzem már elfogyott ezekre a befektetésekre egyelőre. A Recyclixbe tényleg megfeszített erővel belepakoltam minden utolsó pénzemet, még a padlást is lesöpörtem. Az volt a tervem, hogy ennek hozamaiból megyek tovább, de két hónap után ez is befuccsolt.

Szóval lesznek a blogon befektetések, de én magam, mint befektető mára valójában elbuktam. Másfél éve, 2015. október elsején 560 ezer forintból vásároltam 8,7 bitcoint, amit rengeteg munkával, elemzéssel, utánaolvasással, öntanulással és nem utolsó sorban blogolással a HYIP-okba toltam, miközben az utolsó reménysugárnak tartott Recyclix-em is cserbenhagyott másfél év múlva. E helyett, ha csak egyszerűen bitcoinban tartottam volna a pénzem, ma 2,79 millió forintot érne és röhögve kifizetném belőle a legfájóbb adósságaimat, amelyekre így most nincs semmilyen működőképes tervem.

Igazából egy utam maradt, amely sok tekintetben rengeteg hasonlóságot mutat a HYIP-okkal, ez pedig a sportfogadás. Ma ezzel (még) lehetségesnek tartom a pénzkeresést, így a jövedelemcélom, vagyis a havi nettó 200 ezer forint jövedelem kitermelését, de épp február végén buktam 120 ezer forintot, amikor az 5 hónapig csak tesztelt és már kitűnőnek tartott stratégiámat valós pénztermeléssé akartam konvertálni. Két hét után egy teljesen váratlan veszteségsorozat jött, amivel elbuktam a bankrollomat. Szóval most egy kicsit bizonytalan vagyok a folytatást illetően, de az biztos, hogy csinálom tovább (még), amíg nem látom majd be egy hasonló cikkben, hogy arra sincs út, legalábbis nekem nincs.

Jelenleg 7 különböző sportfogadási stratégiát tesztelek március közepe óta 15-15 ezer forintos bankrollal, melyekhez a tippek 4 embertől és 1 esetben géptől származnak, erre az 5 tippforrásra van 7 stratégia ráépítve (kettő tippforrásnál nem tudtam dönteni, ezért kétféle stratégiát is elindítottam a tippjeikre). Így osztom meg a kockázatokat. (Illetve ma született egy ígéretesnek tűnő 8. stratégia is, melybe amint lesz pénzem, szintén be fogok szállni.)

A sportfogadásban az elmúlt 5 hónapban rengeteg tanultam a nulláról, összeadva hónapokat töltöttem el vele. Sokat modelleztem, számoltam, rengeteg adatot gyűjtöttem, és persze rengeteget tanultam. Többet, mint a HYIP-okból, pedig az sem volt piskóta. Megtanultam azt is, hogy sportfogadás nincs veszteség nélkül, ezért a fő célommá az vált, hogy a veszteségekkel is számoljak, de összességében többet keressek, mint amennyit elveszítek, így összességében előre haladjak. (Ezt a HYIP-oknál is így gondoltam, erre szolgált volna a tartalékképzés.)

A 7 féle stratégiából a győzteseket, amelyek hónapokig képesek nyereséget termelni a közben bekövetkező esetleges veszteségek ellenére, publikálni fogom itt a blogon, amint erre érettek lesznek (minimum 3, de inkább 6 hónap után). Illetve közülük az egyiket már publikáltam is, mert annak 16 hónapos múltja van, és havi átlag 30 százalékos nyereséget termel, azon tehát már nincs mit tesztelni tovább.

Ez a 7 stratégia képezi tehát az új "HYIP"-jeimet és ugyanaz a célom velük, mint a HYIP-okkal volt: elérjem a jövedelemcélomat.

Ha sikerül, meg fogom osztani Veletek.

Köszönöm, hogy márciusban már napi átlag 125-en követitek a blogon a próbálkozásomat az internetes pénzkeresésre. A számos nehézség ellenére nem adtam még fel, és ha találok valamit, ígérem, hogy Ti is profitálhattok majd belőle.

Hatalmasat hazudik a Questra/AGAM, íme a leleplezés!

A Questra (AGAM) egyre durvábban terjed. Már nem csak a Portfólió.hu figyelt fel rá (köszönet a linkért Omegának!), hanem két barátom is egymástól függetlenül találkozott vele személyesen, mint befektetési ajánlattal. Nem (csak) az interneten terjed tehát, hanem magánszemélyek között is szóbeszédben, nagyon!

Nekem lejárt a tavaly márciusi 90 eurós befektetésem. 138 eurót fizettek ki nekem, és nem egyértelmű, hogy az "OUT" tartalmazza-e a maradék 5 eurós egyenlegemet, vagy csak azt, amit ténylegesen kifizettek és elhagyta a számlámat.

De az biztos, hogy nincs több pénzem a befektetés lejárata után, mint a maradék 5 eurós egyenlegem.

Tehát a heti kifizetések során a tőke 52-ed részét is mindig beleértették a hozamba 52 héten át!

Mivel szokott ilyen lenni a HYIP-oknál, ezért az elején rákérdeztem tőlük. De nem válaszoltak rá, én pedig a honlap információi alapján egyértelműen úgy értettem, hogy a heti hozamok a tőkére vannak vetítve, nincs benne elporlasztva a tőke kifizetése is, így a befektetés végén a tőkét is visszakapom vagy leköthetem azt újra.

Épp gondolkodtam is, hogy mivel már nem veszíthetek, újra lekötöm a tőkét egy évre.

De nincs mit lekötni! Csak új befizetéssel lenne lehetséges mindez!

Vagyis a Questra/AGAM heti hozamai is csalások, mert benne van a befektetett tőke 52-ed része is, ám erről sehol nem beszélnek!

Ha feltételezzük, hogy a 138 euróban nincs benne a maradék 5 euróm (amit nem tudok kivenni, mivel 10 euró a minimális határ, tehát ha a vége felé közeledsz, figyelj arra, hogy a lejárat után legalább 10 euró legyen az egyenlegeden, hogy kivehesd!), akkor 143 eurót fizettek ki a befektetett 90 eurómra egy év alatt. Ez tehát az optimistább verzió. (Persze pont most nem lehet belépni a személyes felületre, hogy leellenőrizzem, mert hibaüzenet nélkül visszadobja a bejelentkező űrlapot.)

Ez pedig évente 59 százalékos hozamnak felel meg, azaz heti átlag 1,135 százalékos hozamnak, nem pedig annyinak, amit a Questra/AGAM ígér: heti átlag 3 százaléknak!

Ezek után főleg eszetekbe ne jusson a Questrába fektetni: havi 4,5 százalékos nettó hozamért túl sokat kockáztattok és egy év alatt még a tőkéteket sem kapjátok vissza a valós nettó hozamban, ezért a heti kifizetés kétharmadát valójában félre kell tenni, ha egy év múlva újra be akarnátok fektetni!

A heti átlag 1,135 százalékos hozamra viszont létezik egy sokkal megbízhatóbb magyar befektetés 85 százalékos tőkegaranciával és MNB működési engedéllyel, melyről egy Olvasóm segítségével hamarosan írni fogok.

2017. március 10., péntek

A Recyclix részvényekké akarja konvertálni a tűz miatt "elveszett" hulladékcsomagokat

A Recyclix oldalán megjelent hír szerint a tűz oka még mindig ismeretlen, de a menedzsment egy tanácsadókból, jogászokból és képesített partnerekből álló szakértői csoport segítségével elkezdte egy helyreállítási terv kidolgozását. Egy befektetési alap létrehozása a cél, amelyet egy bankfelügyeleti hatóság fog ellenőrizni, így a befektetett tőkére valamiféle védelem is várható és a jövedelem is olyan forrásból származik majd, ami megfelel az Európai Unió szabályainak (ezzel korábban problémák voltak, lásd az olasz webcím elérés korlátozásokat).

Változatlanul júniusra tervezik visszaállítani a normál működést és azt is, hogy "vissza tudják téríteni a befektetéseket". Én azt gondolom, bármit jelentsen is ez, az nem a régi, 5 hetente 14 százalékos hozam visszaállítást fogja jelenteni, hanem valószínűleg ebbe a befektetési alapba konvertálják majd az elveszett befektetéseket, és én azt is gondolom, de persze erről nincs szó a Recyclix hírében, hogy sokkal kevesebb lesz a hozam is. Ámbátor az lehet, hogy így legalább hosszabb távon is fenntartható lesz a befektetés, hát majd meglátjuk.

További részletek legkésőbb áprilisra várhatóak. Anélkül, hogy erre a Recyclix akár csak egy szóval is utalt volna, vagy hogy valahol bármi ilyet olvastam volna, a magam részéről szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy a megoldás része lesz valamiféle újabb befizetési lehetőség, hogy még több pénzt adjunk nekik.

Tekintettel arra, hogy a két fiókban 600 ezer forintnyi eurót fektettem be és még csak a töredékét kaptam vissza, haszonról tehát szó sincs, ugyanakkor a tőkém 57,5 százalékát viszont a tűzre hivatkozva egy tollvonással elvették, továbbra sem tervezek semmit sem befektetni, de persze kíváncsi vagyok az ajánlatukra.

2017. március 8., szerda

Havi átlag 30 százalékos nettó hozam hosszú távon, sportfogadással

Ahogy az előző cikkben utaltam rá, levelet kaptam a Hathárom.com-tól, hogy újra ad tippeket a legeredményesebb elemzőjük, Andersson04.

A szolgáltatás ingyenes.

Tavaly lesöpörtem ezt az asztalról azzal, hogy nem naponta jönnek a tippek. Miután azonban a minap veszteség ért a sportfogadási tesztjeimben, méghozzá mindjárt kettőben is, ami egybeesett a Recyclix miatti tetemes (tűz miatti) tőkeveszteséggel, ezért a sportfogadásban is új merítést akartam.

Ezért legyűjtöttem, kielemeztem és szétoptimalizáltam a Hathárom.com tippmestereinek tippjeit, már ami a múltból elérhető volt.

Mivel egy 16 hónapos múltból származnak az adatok, ezért semmi értelme még tovább tesztelnem, azonnal be is mutatom Nektek, mert erre kijelenthető: ez tényleg működik! (A múltbéli adatok természetesen semmilyen garanciát nem jelentenek a jövőre nézve!)

De nem feltétlenül úgy működik jól, ahogy a Hathárom.com írja. Ők ezeket a tippeket a bankroll függvényében, eltérő egységekkel ajánlják megjátszani, veszteségkezelés nélkül. Így is halad előre a szekér, évi 30 százalék körüli hozamot el lehet vele érni két tipster esetében. Elég biztonságos módszer, mert nem kell veszteséget kezelni, nincs Martingale, nincs bankroll bukás akár váratlanul egy-két nap alatt.

Én azonban évi 30 százalékkal nem elégedtem meg, ezért elkezdtem keresni benne a még több pénzt. 

Természetesen nem maradt más hátra, mint a veszteség kezelése, de nem a megszokott módon. Mivel az elmúlt 16 hónap adatai alapján 8 bankrollt kitermelt az általam optimalizált stratégia, és közben csak 2-t veszített, ezért úgy optimalizáltam, hogy a kezdeti bankrollnál több pénzt ne tegyek bele a saját pénzemből, hanem a nyereményből tegyek félre a bankrollok pótlására. Ezért a veszteségek egy részét felmerülésükkor realizáltam (vagyis nem pótoltam vissza), csak amikor már teljesen elfogyott a bankroll, de akkor egy teljes bankrollnyi pénzt betettem a modellezés során.

Ha kiveszem a nyereményből az elején saját pénzből betett bankrollt is, hogy saját pénzzel már ne játsszak, akkor ez a stratégia az eredeti bankroll ötszörösét termelte volna ki nettóban, ami 16 hónap alatt havi nettó 30 százalékos hozamot jelent átlagosan! Ebben tehát még nincs is benne a visszapótolt két bankroll, az e felett van!

Ennek az eredménynek a következők a feltételei:

1) csak két tipster tippjeit használjuk fel (Andersson04 és 63-Team csapatsportok), mert csak ők nyereségesek. A többivel próbálva nem lehet ennél optimálisabb eredményt elérni.

2) dinamikus tétemelést kell alkalmazni: az alaptét mindig a bankroll tizede. Ezzel veszteség esetén csökken a tét, nyereség esetén nő. Veszteség esetén az alábbi képlet szerint emeljük a tétet:

(eddigi veszteségek a legutóbbi nyerés óta + alaptét)/(ODDS-1), ahol az alaptét mindig a pillanatnyi bankroll tizede

3) a tétet veszteség esetén csak addig emeljük, ameddig a bankroll engedi, afelett realizáljuk a veszteséget, ha pedig a teljes bankroll is elfogy, akkor az addig összeszedett nyereményből fizetünk be újra, egy újabb első bankrollnyit, hogy folytatni tudjuk a játékot,

4) amint egy bankrollnyi pénzt megnyertünk, azt kivesszük és tartalékoljuk, nem éljük fel mind, csak ha már sok bankroll van tartalékban!

Az ötszörös bankroll nyereséget nagyon szép eredménynek tartom 16 hónapra nézve. Mindenképpen megbízhatóbbnak tűnik, mint az ugyanannyit (tehát napi 1 százalék hozamot) termelő HYIP, amiből vagy visszakapunk, vagy nem, de előbb-utóbb úgyis bedől. Ez viszont folyamatosan fenntarthatónak látszik az elmúlt 16 hónap eredményei alapján.
Bankroll vesztések itt is vannak, de ezek fenntarthatónak tűnnek, hiszen sokkal kevesebb bankrollt kell pótolni, mint amennyit kivettünk (negyed annyit), és saját pénzből csak rendkívüli esetben kell befizetni: ha az első bankroll megnyeréséig egyből nem várt rossz széria jönne, de hosszabb távon azt is ki lehet venni a nyereményből.

Ha a tipsterek így folytatják (és erre minden reményünk megvan), akkor ezt a módszert ezekkel a beállítási adatokkal egy akár hosszabb távon is fenntartható pénztermelésnek gondolom, így ezt a részemről az első, működőképesnek tűnő sportfogadási szisztémaként publikálom (de reményeim szerint jön majd több is, dolgozom rajta!).
  
A kiválasztott tipsterek tippjeire fel lehet iratkozni és akkor e-mailben megkapod, nem kell mindig nézegetni a honlapot. Feliratkozás itt: http://www.hatharom.com/protipp/tippek

Végül még pár érdekesség.

Rengeteget tesztelgettem a számok alakulását. Nagyon érdekes, hogy nekem az jött ki a legeredményesebbnek, hogy a bankrollt egyből ki kell venni, amint pluszban megtermelte a szisztéma, és félre kell tenni tartalékba.

Ha már 2-3 bankroll is félre van téve, akkor lehet dönteni arról, hogy a további pénzekből bankrollt emelsz vagy/és elköltöd. De tartalékba mindenképpen kell tenni pénzt, mert bukás 100% biztos hogy lesz és akkor rossz érzés saját pénzből folytatni a játékot.

Amennyiben nem veszed ki a pénzt időben, összességében rosszabbul jársz. Egyrészt előbb-utóbb elveszted, amit kivehettél volna, másrészt a dinamikus tétemelés miatt az alaptét mindig a pillanatnyi bankrolltól függ. Mivel a veszteségek miatti egyenlegcsökkenések során az alaptét is szelídül, és így hatékonyabban működik, hogy nincs benne már az a pénz, amit kivettél.

Esetleges kérdéseitekre szívesen válaszolok.
Akit érdekelnek a háttérszámítások, az az alábbi ikonról tudja letölteni a fájlt. Ha valahol tévedtem volna, kérlek szóljatok, mielőtt élesben is beleugrok! Köszönöm! Várom az esetleges észrevételeiteket is.

https://drive.google.com/open?id=0B4N5MlW5gYOJeWVlT1dvMTE5X28
A fájlban az utolsó, "statisztika" fülön van a lényeg, a többi fülön csak nyers adat van. Itt a T oszloptól jobbra találsz egy kis vezérlő, illetve információs pultot, a sárga mezőkbe írhatsz, a rózsaszín, kék és zöld mezőkben pedig automatikusan változó adatokat olvashatsz. A következő mezők nem automatikusan számolódnak a beállításokat változtatva, hanem az R és S oszlopba beírt adatoktól függenek, hiszen ezek (a pénzmozgások) a belátásodra vannak bízva:
  • pénzkivétel,
  • pótbefizetés és
  • (a fentiektől függő) nettó nyeremény
Az Y oszlopba beírható több tipster is egymás alá, akikkel bővíteni akarod a kört, de tapasztalataim szerint az csak ront a helyzeten. Az összes tipster neve a Z oszlopban látható egyébként, onnan kell átvenni a nevet az Y oszlopba, a statisztikáik pedig - amely alapján dönthetsz róluk - attól jobbra találhatóak, a honlapon eredetiben és folyamatosan frissülőben pedig itt: http://www.hatharom.com/protipp/tippmesterek

Nagyon magabiztosak a Hathárom.com elemzői, 4 hónapra több száz százalékos "kamatról" beszélnek

A Hathárom.com küldött egy levelet, hogy újra ad tippeket a legjobb tipsterük (erről mindjárt írok), és közben vettem észre ezt a cikket:


Ez egy hónapos cikk, de a lényege, hogy még ma is kimagaslóan szép hozamot érhet el azzal valaki, ha megfogadja az elemzők tanácsát és a három jelenlegi élcsapatra fogad az adott csoport győztesének (NB I, NB II, Magyar Kupa) - és ez be is jön!
Megnéztem, annyira már nem jók az ODDS-ok, mint a cikk írásakor (de egyben biztosabb a végeredmény is!), de az NB I esélyes győztesére még mindig 60 százalékos, az NB II esélyes győztesére még mindig 50 százalékos, a Magyar Kupa esélyes győztesére pedig még mindig 210 százalékos haszonnal lehet fogadni.

A kötéseket lehet egyenként, 2/3-as vagy páros kötésekben megfogadni a nagyobb haszon érdekében, sőt, aki annyira magabiztos, mint a Hathárom.com elemzői, az hármas kötésben is fogadhat, ott még mindig 5,04 az eredő ODDS, vagyis a haszon 404 százalék három hónap várakozást követően.

2017. március 7., kedd

Visszatérítés márciusban a Bitbondra befektetett összegekből

A Bitbond közösségi hitelezéssel foglalkozó portál most akár 5 százalékig elérhető akciót hirdet márciusban a befektetői körében.

  • 200 vagy annál több amerikai dollár értékű bitcoin befektetésre 10 dollár értékű bitcoin jár vissza
  • 500 vagy annál több amerikai dollár értékű bitcoin befektetésre 25 dollár értékű bitcoin jár vissza
  • 2000 vagy annál több amerikai dollár értékű bitcoin befektetésre 100 dollár értékű bitcoin jár vissza
A visszatérítés minden olyan befektetésre vonatkozik, amely 2017. március 31-ig megtörténik.

Kötelességemnek tartom megemlíteni, hogy a Magyar Nemzeti Bank állásfoglalása szerint a közösségi hitelezési oldalakon a magyar állampolgárok számára törvényellenes a befektetés.

2017. március 3., péntek

Közeledik az 1300 dollárhoz és a 400 ezer forinthoz a bitcoin

Elképesztő ez a száguldás, amit a bitcoin árfolyama művel. A saját történelmi rekordjait döntögeti. Korábban azt gondoltam, ez pumpálás, de most már hetek óta tartja magát ez az árfolyamszint és egy időre a növekedés is megállt, amelyek már nem pumpálásra utalnak.

Most azonban nekilendült újra.

A bitcoin árfolyam alakulása a Bitstampon az elmúlt egy hónapban (forrás: Bitstamp.net)

Nagyon erősen közelít most az 1300 dollárhoz és a 400 ezer forinthoz.

Elképesztő. 

Ha 2015. október elsején, amikor elkezdtem a HYIP befektetéseimet, csak a 69 ezer forintos bitcoinban hagytam volna a pénzem, ma másfél év után majdnem 5 és félszer annyi pénzem lenne (bő 3 millió forintom) és ebből röhögve visszafizettem volna azt a személyi kölcsönt, amiből belefogtam ebbe az egészbe, végső elkeseredésemben.

Közben helyette rengeteg munkát beleöltem a HYIP-okba, október óta meg a sportfogadásba, igen, egészen elképesztő mennyiségű munkát és még mindig csak ígéreteim, reményeim vannak.

Meg az adósságom.

Helyette csak egyszerűen hagyni kellett volna, hogy elérje ezt az árfolyam és eladni annyit belőle, hogy kifizessem a hitelemet. És még mindig csak röhögnék a világon, így meg tolom a problémáimat magam előtt.

Basszuskulcs.

Ezt a hibát nem akarom még egyszer elkövetni, ezért ha majd lesz szabad pénzem, bitcoinba mindenképpen be szeretném tolni. Minél hamarabb. Nem kell ide Compound.fund, maga a bitcoin a kriptodeviza kereskedő!


Az új bitcoin árfolyamcsúcs egyébként 1298 dollár, amit ma 11:00 és 11:30 között ért el a bitcoin a Bitstampon.