2016. május 31., kedd

Megszűnt a Salipay azonnali kifizetése - óraátállítás HYIP szervereken

A Salipaynak nagyon nem mehet ez az új akciója: eltűnt az azonnali kifizetés ígérete a pénzkifizetési oldalról és nem is fizet azonnal. Ennyit arról, hogy mi lett volna, ha legalább 1000 dollárt beteszek...

Most már 3 HYIP monitor oldal is azt írja, hogy nem fizet. Igaz, további 86-nak még fizet

Egyébként érdekes dolgot vettem észre ma hajnalban a pénzkikéréskor: sem a Dowerlynél, sem a Pokeradv-nál nem volt még ott a pénzem a szokásos időpontban. Nagyon furcsállottam a dolgot, mikor megláttam, hogy mindkét szervernél négy órával visszaállították az órát. De úgy, hogy előző nap még jó volt.

Mindkét szervernél egyszerre. És mindkettőnél négy órát. És persze a pénzem csak akkor jelent meg, amikor az ő idejük jött el, tehát késve.

Hmmm... miért ne arra gondoljak, hogy ezzel időt akartak nyerni, mert már szorítja őket az idő...

Na és ugyanezt tette ma a Salipay is. Nem egyértelmű, hogy mikor van náluk éjfél, de ez akár 12 órás eltolást is jelenthet. Tegnap még ez is jó volt.

Szerintem a Salipay nagyon hamar be fog dőlni... ne legyen igazam, 25 dollárom bánná!

2016. május 30., hétfő

Salipay: akár 50 százalékos bónusz a befizetésekre - ne csábulj el!

A kereskedelmi szektorral szemben a HYIP iparágban egy ilyesmi felajánlás sajnos általában nem túl jó jel: a Salipay bónuszt ad a hozzá befizetett pénzekre.

Az 50 százalékig terjedő bónusz azonnal hozzáadásra kerül a befizetett pénzhez és egyből elérhetővé válik készpénzfelvételre 1000 dollár feletti befizetés esetén.

Ezzel szerintem meg is lehet többszörözni, ha valaki ennyire bízik a Salipay-ben. Én nem.

1.000 dollár felett 10 százalék bónusz, 5.000 dollár felett 20 százalék bónusz, 10.000 dollár felett 30 százalék bónusz, 25.000 dollár felett 40 százalék bónusz, 50.000 dollár felett 50 százalék bónusz jár.

A most indult akció 2016. június 1-ig tart, de fenntartják a jogot az akció megszakítására bármikor, 24 órával megelőző e-mail kiértesítés mellett (a regisztrált tagokra nézve).

Szóval mindez azt jelenti, hogy a Salipay-nek már nem lehet sok hátra.  80 HYIP monitor közül 2 nem fizet státuszban, 1 problémás státuszban mutatja a Salipayt.

Mivel legalább 1000 dollárt be kell fizetni, én a magam részéről senkinek sem javaslom, hogy ekkora összeget kockáztasson és beszálljon a csábító akcióba. Sőt, a Salipay-be ettől kezdve semmilyen új befizetést nem javaslok! (A kis összegekre amúgy is rendkívül kicsi a hozama, havi 5-6 százalék körül van a régi programnál és havi 1,5-2 százalék a jelenlegiben, a legkisebb összegre nézve.)

2016. május 29., vasárnap

A bitcoin ára határozottan elindult felfelé

A bitcoin közel két éve nem volt azon az árfolyamon (akkor is éppen csak lefelé jövet), mint most. Immár közel 150 ezer forintot ér egy bitcoin, most már akár napi több százalékos nyereséget is el lehet érni azzal, ha bitcoinban tartod a pénzed.

Amire figyelni kell:
  • senki sem tudja, hol áll meg a növekedés
  • ezért ha árfolyamspekulációra hajtasz, folyamatosan figyeld az árfolyamát és legyen meg a kiszállási pontod, ha esne az árfolyam
  • nem tartom magam bitcoin-elemzőnek, pusztán az eddigi tapasztalataim alapján mondom, hogy minden gyors emelkedés után szokott lenni visszaesés, így minél gyorsabban emelkedik most az árfolyam, annál biztosabb, hogy ez csak egy új hájp, tehát nincs mögötte valós piaci érték.

2016. május 28., szombat

Akadozik az Ardexfunds.com kifizetése

Most már másodszor futok bele egymás után abba, hogy az Ardexfunds.com pénzkikérése nem sikerül, visszautasított elérésre fut, miközben a kikért pénz eltűnik az egyenlegemről és ki is fizetik másnap manuális úton.

Eddig azonnali (instant) kifizetés volt hónapokig.

Kénytelen vagyok arra gondolni, hogy kezd akadozni a program, ezért lezárták az instant kifizetést és manuálisan ellenőrzik a kifizetéseket.

Korábban nyárig jósoltam a program működését, épp most kezdtem el egy újabb kört, lehet, hogy ez az utolsó velük.


Ismét 1000 dollár lehet a bitcoin ára? Nemá'!

Egy kedves (szakmai) ismerősömtől azt hallottam, hogy a bitcoin bányászati jövedelmének ún. felezése (visszaszámlálás itt) viszi fel a bitcoin árfolyamát és az akár 1000 dollárt is elérhet ismét. Állítólag részben ezért is menekülnek most az ethereumból, mindenki bitcoint vesz, így esik az ethereum ára.

Én ezt az 1000 dolláros bitcoin árfolyamszintet egyáltalán nem hiszem el (bár persze örülnék neki).

Korábbi elemzésekben azt olvastam, hogy az elemzők csak egy valamiben értenek egyet: a felezés az árfolyamot lefelé vinni nem fogja. Semmi másban.

A bitcoin árfolyama az elmúlt hónapokban stabilizálódott (körülbelül tavaly novemberre kapaszkodott vissza erre az árszintre újra), ez alapján szerintem nem látszik olyan erő, beleértve a felezést is, mely a következő 5 hétben, vagy az után kimozdíthatná erről az árfolyamszintről és ennek dupláját érhetné el.

Jós persze nem vagyok, de én a magam részéről határozottan kizárnám, hogy a felezésnek ekkora hatása lehetne.

Azzal együtt (úgy értem, ettől függetlenül is) bitcoinban tartom a pénzem, mert a jövőben mindenképpen az árfolyamának az emelkedésére számítok.

A legbiztosabb bányászcégek listája

Az Omega hozzászólása segítségével aktualizált bányászcég-listából a már ismert Genesis-miningen kívül megnéztem azokat, amelyek működnek és teljesen megbízhatónak tartja őket a lista szerkesztője, méghozzá a saját maga által felállított kritériumrendszer és az ennek nyomán leellenőrzött információk alapján.

Ezek maradtak még:

https://coinsbank.com/ (Bit-x utódja)

Nem egyértelmű számomra ezek működése, ezért ráérő időmben visszatérek majd ezek elemzésére. Azt látom, hogy a Hashnestnél jelenleg (már több hónapja) elfogyott a bérelhető bányászteljesítmény, ott amúgy is legalább 1 BTC-t be kell fizetni, amit én sokallok.

A Pow88-on pedig, ha jól értem, a karbantartási költség jelenleg egyenlő a profittal.

Szóval ez sem lesz egy egyszerű menet...
 
Ha valakinek vannak tapasztalatai, kérem ossza meg a hozzászólások között!

Leggyorsabban növő és a legkeresettebb HYIP programok figyelése

Hónapok óta szúrja a szemem a legstabilabb melletti két másik 10-es lista az Allhyipmonitors.com-on. Az egyik a legkeresettebb (most searched), a másik pedig a gyorsan növő (fastest growing) programok listája.

Egy ideig figyelgetem őket a jövőben, kíváncsi vagyok, ezek mennyire megbízható programok. Beszámolok majd a tapasztalatokról.


Bestchange.com - ezt használd az elektronikus pénztárcaszolgáltatók közötti átváltáshoz!

Mint írtam, a Perfect Money-ra (ill. Payerre) fizető HYIP-ok pénzét csak a hét végén (pénteken) váltom át bitcoinra, mert a PM-nél vagy Payeernél már biztonságban vannak a kivett pénzek, így nem aprózgatom el a napi pénzkivételeket, ráér egy héten egyszer is realizálni. (Ennél ritkábban annyiból nem érdemes, hogy közben a bitcoinnal esetleg árfolyamnyereséget érhetnél el.)

Ma kipróbáltam, amit a múlt hétvégén találtam, és nyugodtan mondhatom, ajánlom bárkinek!

Ahogy írtam, a https://www.bestchange.com/ oldalon össze tudod hasonlítani az egyes váltók árfolyamát. 

Most jöttem rá, hogy ezen ismeret hiányában eddig elég sok pénzt bent hagyhattam a rendszerben, hiszen az eddig általam használt két váltónál is vannak jobb oldalak!

Az oldal jobb oldalán, a táblázatból ki tudod választani, hogy honnan (Give) hová (Get) váltanál és utána jobb oldalt lejönnek a szolgáltatók. A Calculator-ra kattintva beírhatod, hogy mekkora összeget váltanál. Az Exclude comission a nettó összeget mutatja, jutalék nélkül, az Include comission pedig a bruttó összeget, jutalékkal együtt. Célszerű utóbbit választani, hogy ne kelljen kalkulálgatni, hogy mennyi összeget kell a jutalékra ráhagynod az egyenlegből és akkor az összeg helyére a teljes egyenleged beírhatod, a jutalékot levonva számítják ki a kapott összeget.

Például 6,45 Perfect Money (PM) USD-t választva 0,0133 BTC-t adnak ki (ennél csak az Exchange C2C jobb egy picivel a lista élén, de ott eladókat kötnek össze vevőkkel, én inkább azonnal működő megoldást kerestem). Az NXT (amíg működött nekem, ezt használtam) 0,0130-on áll, a két eddig használt oldalam, a P2Pchange 0,0128-on, a PM2BTC pedig 0,0125-öt. Vagyis 2-6 százalékkal jobban járok most a legjobbal, mint amiket eddig használtam. Ennyi előnyt valószínűleg mindig szerezhettem volna az elmúlt hónapokban.

A váltóknál nem kell regisztrálni. Ahol M jelzés szerepel a váltó neve után, az manuális. Lehetőleg automatizáltat válassz, ott a feldolgozás azonnali és egyből jön a pénz, megnyugtatóbb.

A lista folyamatosan frissül.

Láthatod azt is, azonnali váltásra mekkora összeg áll rendelkezésre összesen az adott váltónál, ebből ki tudod kalkulálni, hogy az Neked elég lesz-e.

A Notification menüpontban kérhetsz értesítést egy adott eladási árfolyamon túli csökkenésről, vagy arról, ha az azonnali váltásra lefoglalt minimumösszeget valamelyik váltó elér.

A Double change menüpontból megtudhatod, van-e összességében kedvezőbb árfolyam kétszeres váltáson át. (Most éppen nincs, mindegyik összeg kevesebb, mint az egyszeri váltások során.)

Szóval tök jó oldal, ma kipróbáltam, tényleg ajánlom! :)

Állítólag nem fizet a Wealth-manager.biz

23 HYIP monitorból 20-nak fizet a Wealth-manager.biz, de 2-nél problémás, 1-nél pedig nem fizet.

Nekem tegnap még fizetett.

Befektetésre nem ajánlott!

2016. május 26., csütörtök

Beadta az unalmast a Binario-inv.com is?

A Binario-inv.com, mely nemrégiben újult meg az előző weboldal (és egy teljesen más program) után, a kifizetésnél nem hoz fel a listában fizetőnemet, így nem lehet kikérni a pénzt.

A HYIP monitorok egyből bevarrták neki a not paying státuszt, páran pedig a problem-et,  de én még örök optimistaként hiszek abban, hogy ez lehet egy technikai hiba is, ahogy nemrégiben a Pokeradv-nál is volt.

Úgyhogy írtam nekik egy hibabejelentést, bár ezek szerint nem tőlem tudták meg. Még nem válaszoltak.

Bár nem ez a tipikus jele egy HYIP csődbemenetelének, de ha ez mégsem hiba, hanem direkt lőtték ki a pénzkikérési folyamatot, akkor természetesen nem fognak válaszolni.

Ez egy magas hozamú (tehát kockázatos) HYIP. Nekem május 8 óta, amikor befektettem, a befektetés 71 százalékát visszafizette nem egész 20 nap alatt. Szóval lehet, hogy tényleg becsődölt.


2016. május 24., kedd

8 jel, amiből megtudhatod, hogy egy bányászcég valós-e!

Állandó pénzkereseti kutakodásaim során egy érdekes oldalra bukkantam (Frissítve 2016-05-26: a hozzászólásban Omega segítségével ennek frissített oldala itt olvasható - köszönöm!). Ez a lista a bányásztársaságokról megmondja, hogy valósak-e, illetve Te magad is bármikor önállóan le tudod csekkolni. Érdekes, hogy a legmegbízhatóbb Genesis-mininget sem tartja teljesen megbízhatónak.

A bejegyzésem aljára másolom az eredeti angol szöveget is, mert nem mindig érhető el az oldal, nem akarom, hogy eltűnjön.

Tehát a kritériumok:

1) nincs publikus bányászcíme, vagy nincs a felhasználó által kiválasztható bányász pool (bányászcsoport)
2) egyetlen (hardver)kereskedőtől sincs megerősítése - állítólag a kereskedők, akiktől a bányászcégek nagy tételben veszik a hardvert, szeretne büszkélkedni, hogy X.Y. bányászcég beszállítói.
3) nincs valódi kép a hardvereikről és a géptermükről - vagy hozzáteszem, hamis kép van, használd a Google képkereső szolgáltatását kép alapján, hogy megtudd, máshonnan lopták-e a képeket a géptermükről!
4) nyílt végű IPO vagy részlegesen fordított bányászati kockázat - ez bevallom, nem tudom, mit jelent, ennyire nem értek a bitcoin bányászathoz
5) ajánlói program és közösségi háló - az ajánlói program 10% felett biztosan csalás, mert ennyit nem bír el a bányászati teljesítmény
6) ismeretlen üzemeltető - mondjuk ez tág fogalom szerintem, de talán érdemes rákeresni a Google-ban
7) nincs kilépési lehetőség a programból - ez azért jó a csalóknak állítólag, mert így nem tudod visszakérni a befektetésedet
8) garantált profit - ez önmagában csalást jelent, mert a bányászatban semmilyen garancia nem létezik.

Érdemes végignézni a fenti kritériumokkal jellemzett konkrét bányászoldalakat a lista alján. A ponzi jelzésűek biztosan csalások, a (very) suspicious jelzésűek (nagyon) csalásgyanúsak, a possibly/partially legit jelzésűek talán teljesen vagy részben valódiak, a probably legit jelzésűek valószínűleg valódiak, a legit jelzésűek pedig valódiak. Az egyes jelzések előtt számokkal mutatja, hogy a fenti nyolcból mely sorszámú jel(ek) alapján döntött.

Ügyes lista, még átgondolom a felhasználását a befektetési stratégiámban. (Jelenleg megérzéseim és a neten talált információk, továbbá a Badbitcoin.org feketelistája alapján a Genesis-mining.com-on és a  Miningsweden.se-n kívül mindegyik bányászcéget eleve csalásnak gondolom, kivétel talán az Eobot.com. Tehát a programjaimat legfeljebb jó irányba tolhatja ez az értékelési rendszer, rosszba nem.)

A 8 bányászcégem állapota frissítve 2016-05-26:

Btc-cloud.org: nincs a listában,
Cldmine.com: csalás
Eobot.com: csalás és még malware/pénztárcalopó program is (valószínűleg csak a számítógépen tárolt bitcoinokra érti, a pénztárcaszolgáltatóknál tároltakra nem)
Genesis-mining.com: valószínűleg valódi
Hashflare.io: nagyon csalásgyanús
Hashocean.com: csalás
Miningsweden.se: csalásgyanús (de még vár megerősítést a Bitmaintól, ha az megérkezik, akkor valószínűleg valódiba teszi szerintem)
Oxbtc.com: csalás

Frissítve 2016-05-26: nagyjából ezt vártam. :) Hozzáteszem, ha a bányászcégekre mint eleve HYIP-okra számítunk, akkor a végeredmény nem meglepő, viszont előfordulhat, hogy sokáig termelnek. Tovább, mint egy HYIP. Például a Hashocean.com már majdnem egy éve termel nekem és a befizetett 2,07 bitcoinomra 3,15-öt fizetett már vissza... ez messze jobb eredmény, mint egy "sima" HYIP.

A végén még ír pár dolgot, ami szerintem fontos ebből (és ezt én is hangsúlyoztam a Miningsweden.se leírásában), hogy attól még, hogy egy bányászcég valódi, gazdálkodhat rosszul és akkor ugyanúgy bedől. Tehát még a jók közül se bízd a pénzed egyre, hanem oszd meg a kockázatot több közötti befektetéssel!

És akkor jöjjön az angol szöveg.

Criteria to help you spot a cloud mining scam/ponzi.

1) No public mining address / no user selectable pool.A cloud mining company that wont let you direct the hashrate to your pool of choosing and cant prove its actually mining bitcoins itself, is very likely a scam. There is no reason to hide mining address or not sign blocks. None.

2) No endorsement from any asic vendorAsic vendors will gladly make a simple post to show the company in question is a significant customer of theirs. Its free advertisement for them and it helps their customer grow their business, so there is absolutely no reason they wouldnt. If a (cloud) mining company cant get any asic vendor to post such endorsement, you should assume they dont have any hardware to mine with.

3) No relevant pictures of their hardware and datacenter
There is no reason not to provide such pictures, except of course, if there is nothing to take pictures off. Mind you: pictures can be faked. Picture dont prove current ownership. So like all criteria listed here, by themselves they are by far insufficient proof.

4) Open ended IPO / fractional reverse mining riskUnless the cloud mining is operated by the asic vendor himself, you can not sell an unlimited amount of hashrate. Hardware takes (usually a long) time to order, arrive and deploy. Any company that doesnt limit sales or make public how much hashrate they sold vs what they have (provably) deployed should be considered  suspicious.

5) Referral programs and social networkingReferral programs, especially ones that pay almost 10%, are a huge red flag. The mining market is cut throat with razor thin margins. No real company can afford to pay 10% referrals on below market cloudmining prices. Referral programs almost always serve only to feed the ponzi and provide financial incentive to posters to lie about the true nature of the company. Never trust anyone with a referral link in their sig.

6) Anonymous operatorsIf the operators are hiding behind whoisguard, provide no provable identity and especially when, like in some cloudmining cases, they use demonstrably false ID or company registration information, you have to be nuts to trust them with your money.

7) No exit strategyIf you cant sell your position, you cant get your money out. Thats the ideal case for a ponzi and allows it to run for a  long time.

8 ) Bonus point for "guaranteed profit"So far, Ive only seen bitcoinmaker.ch do this. If anyone guarantees you a bitcoin denominated profit, and especially a 30+% one, you can be sure its a ponzi, all the other criteria become unimportant. There is no such thing as certain profit when it comes to mining, no one knows how the network will evolve, or what btc exchange rate will do. If anyone could somehow be certain of making a 30% profit, they wouldnt need your money (and they wouldnt give the profit to you).

Application of these criteria to some cloudmining companies

Feel free to post corrections or additions. (Frissítve 2016-05-26: a lista erről a címről frissített)

Ponzi's that have already collapsed as predicted:

Code:
hourlycoins.biz       1+2+3+4+6+7+8      => 7/7 = Ponzi
bitcoincloudservices  1+2+4+5+6*+7       => 6/7 = Ponzi (* founded by known scammer  https://bitcointalk.org/index.php?topic=860400.msg9638868#msg9638868)
bitcoinminersuk.com   1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Lbtcl.com             1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
bitknock.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
PBmining.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Lunaminer.com         1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
coinsoncloud.eu       1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Cryptomine.io         1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
hashie.co             1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
bitcoinlabmining.com  1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi 
ltcgear               1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
hashprofit.com        1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
minethatcloud.com     1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
CoIntellect.com       1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
terabox.me            1+2+3*+4+5+6+7*    => 7*/7 = Ponzi (pictures are not at all convincing, exit strategy involves  60+ days stall tactic)
chabatmining.com      1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Ecrypto.co.in         1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ confirmed scam, they are no partners of cex.io)
GenerateBTC.com       1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
cloudminr.io          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
grmining.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
hashwar.co            1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
bitrush.com           1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
scrypt.cc             1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
Kryptologika          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Cryptsy MN            1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi ( + no details on fee structure) (withdrawl problems noticed!)
Coolhash.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ possible malware/wallet stealing software)
Bitminr.com           1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ possible malware/wallet stealing software)
MineProfit.com        1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ possible malware/wallet stealing software)
SpecialMiner.com      1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi  (+ possible malware/wallet stealing software)
Scryptsy.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
cloudhours.net        1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
bitcoinmaker.ch       1+2+3+4+6+7+8      => 7/7 = Ponzi

Likely Ponzi scams that have yet to collapse:

Code:
bitsrapid.com         1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
coindig.eu            1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
bitmach.net           1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
oxbtc.com             1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
bitcoremining.com     1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
topmine.io            1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
bitclubnetwork.com    1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi (+ a rapist giving testimonial to this service > https://bitcointalk.org/index.php?topic=1152263.msg12133964#msg12133964)
coince.com            1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
fortacloud.co         1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
hashocean.com         1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
HourlyMine.com        1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
cldmine.com           1+2+3+4+5+6+7+8    => 7/7 = Ponzi
bitcoinmining.me      1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi
Skycoinlab.com        1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ organized by serial ponzi scammer: ?topic=583177.msg10298730)
btcslice.com          1+2+3+4+5+6+7      => 7/7 = Ponzi (+ pays out in reversible paypal ?)
cloudmining.website   2+3+4+5+6+7        => 6/7 = Ponzi
eobot.com             1+2+3+5+6+7        => 6/7 = Ponzi (+ possible malware/wallet stealing software)
nexusmining.com       1+2*+3+4+5+7       => 6/7 = Ponzi (Guy from Spondoolies says im wrong, but I can't score what I haven't seen and he seems to confirm they have no hardware)
minerslab.com         1+2+3+4+6+7        => 6/7 = Ponzi (+ selling hardware that doesnt exist + using purchased "legendary" account)
starthash.com         1+2+4+5+7          => 5/7 = Ponzi 
cloudmining.sg        1+2+4+6+7          => 5/7 = Ponzi (Founder's LinkedIn account deleted, Uses Weebly's free checkout platform)
hashcoins.com 
and hashflare.io     ~1+2+3+4+7          => 5/7 = (very) suspicious (user selectable pool requires fee, dc pictures show no miners, linkedin profile and other testimonials doctored, hardware sales very dubious,..) (*now owned by hashflare.io)
Zeushash              1+2+3+4+5          => 5/7 = (very) suspicious
Bitminer.eu           1+2+5+6            => 4/7 = Suspicious (+ Pictures of their miners might be Photoshopped)
Miningsweden.se       1+2*+5+7           => 4/7 = Suspicious (*will remove as soon as I receive confirmation from Bitmain)

Rest:

Code:
genesis-mining.com    1+2+5+7            => 4/7 = Probably legit.
pow88.com             1+2+5              => 3/7 = Probably legit (preliminary assessment) (Suspicious referral bonus : 1% hourly !!!)
Bit-x.com             1+4                => 2/7 = Probably legit (preliminary assessment, partnership confirmed by Bitfury) (Their service is terminated recently)
haobtc.com            1+2                => 2/7 = Probably Legit (investment based cloudmining company => https://bitcointalk.org/index.php?topic=1023187.0)
bw.com                1                  => 1/7 = Legit (1 - https://bitcointalk.org/index.php?topic=878387.msg13605117#msg13605117)
Hashnest              1                  => 1/7 = Legit (1 - https://bitcointalk.org/index.php?topic=878387.msg13605117#msg13605117)
miningrigrentals.com                     => 0/7 = Legit (Trustless, P2P mining rental service, not an active cloudmining site.)
nicehash.com                             => 0/7 = Legit (Trustless, P2P mining rental service, not an active cloudmining site.)

Obsolete or suspended:

Code:
AMhash                                   => 0/7 = Legit
KNCcloud              7                  => 1/7 = Legit
Cex.io                4                  => 1/7 = Legit
Cryptx PETAmine                          => 0/7 = Legit
Megamine.com          1+4                => 2/7 = Probably legit
GAWminers             1+4+5+~7           => 4/7*= Possibly/partially legit based on criteria set forth. Based on wider context: more suspicious than a nun squatting in a cucumber field
Tips are much appreciated for maintaining and updating the list periodically!
Tip jar: 1SoumyadbsfCGsSekYdgAkWpGZM3WSaxt
Proving a ponzi

A ponzi is defined by the absence of a mechanism to generate revenue or profits (in this case: mining hardware). Proving something is a ponzi would therefore require proving a negative. You can not prove a negative, so in theory its possible any of the companies I labeled as "ponzi" are in fact mining. But thats like saying in theory its possible unicorns do exist or that its possible that Nigerian Prince who emailed you yesterday, really inherited a $500M gold mine concession and wants to share it with you. You can not prove thats not true either, but to most sensible people the complete absence of evidence is a very compelling reason to dismiss the claim, and thus certainly reason enough not to invest there.

Success rate so far

Recently imploded cloudmining scams that where  rated as (very) suspicous or ponzi: 14/14 (100% hit rate)
Companies that were rated as probably/legitimate yet substantially failed to honor their contracts: 1*/7 (86 % hit rate)
(*) Amhash which may yet resume payments, though I wouldnt bet on it

Overall hit rate: 95%

Want to help out ?

You can help out by reporting new ponzi's and preparing the assessment.

You can tip me on this address: 15YNTMoAzTCve64rveEka75qCeJMZpmDCx
Anything I receive there will be used to further this cause, like doing signature campaigns to raise awareness.

Here is the current signature campaign thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=888864
Feel free to join, you'd be helping a good cause and you might win 0.1BTC

Disclaimer

being legit does not equal being a good investment. By and large, cloud mining has not been profitable historically, and I dont expect it  will.  I do not recommend you invest in (cloud) mining at all, but if you do, at least invest in a company that will actually contribute to securing the blockchain and is not extremely likely to just steal your money.

Also, being rated as legit here doesnt guarantee you anything. All it shows is that said company has provided reasonable evidence it is a real company and your investment is backed by actual hashrate. It doesnt guarantee they wont scam you, and it certainly doesnt imply anything about profitability.
FIGYELEM! Ha úgy döntesz, hogy befektetsz, akkor CSAK ANNYI PÉNZT TEGYÉL A HYIP PROGRAMOKBA, FŐLEG HITELBŐL VAGY KÖLCSÖNBŐL, AMENNYIT VÉSZ ESETÉN VISSZA IS TUDSZ FIZETNI A SAJÁT PÉNZEDBŐL, VAGY LEGALÁBBIS NEM FOG HIÁNYOZNI NEKED ABBAN A SZÉLSŐSÉGES ESETBEN SEM, HA NETÁN MINDEN, HYIP-BA FEKTETETT PÉNZED ELVESZÍTED!  ERRE MINDEN HYIP BEFEKTETÉS MÉRLEGELÉSEKOR GONDOLJ!

Most éppen jó a Pokeradv.com

2 nap után sikerült kikérnem a pénzt a Pokeradv.com-tól. Meglátjuk, a jövőben folytatódnak-e a problémák. Meg hogy fizet-e. Mert ez a lényeg, ugyebár.

1 probléma a Binario-inv.com-nál

Egy monitor oldal problémát jelez a Binario-inv.com oldalnál. Sajnálnám, ha lehúzná a rolót, mert nagyon friss még, pár hónapig termelhetne még.

Nekem ma még fizetett.

Amúgy azonnal (instant) fizet.

Fizet a Beonpush - Payeer váltó összehasonlító oldal: www.bestchange.com

Nem csak a HYIP monitorok jeleznek most már egyöntetűen fizet státuszt a Beonpushnak, de nekem is kifizették a kikért pénzt.

Ők nem fizetnek Perfect Money-ra, csak Payeer-re vagy Payzára, közülük a Payeer az olcsóbb, ezért ott nyitottam számlát, kifejezetten csak a Beonpush miatt.

A Perfect Money-val már megbarátkoztam, bár nem szeretem őket a magas (1,99%-os) átutalási jutalék miatt, ennél még a magyar bankok is olcsóbbak. Próbálom úgy nézni, hogy a tényleges haszon az, amit ezek után kapok.

A Payeert azonban nem ismertem. Ma próbáltam elvegyülni a rendszer megismerésében, de arra jutottam, hogy még a Perfect Money-nál is jobban lehúznak. Iszonyú százalékokért lehet átutalni a pénzeket a Payeerből, ráadásul még minimum összege is van a díjnak.

Ezek az internetes pénzváltók iszonyú pofátlan haszonnal dolgoznak, egy 2 százalékos jutalék egy teljesen automatizált internetes rendszerben szerintem megengedhetetlen és indokolatlan extra profitot eredményez. De sajnos, ahol nincs bitcoinos befizetési lehetőség (ami ingyenes), ott csak ezekkel a hiénákkal lehet üzletet csinálni.

Úgyhogy próba szerencse alapon beütöttem a Google-ba, hogy Payeer to bitcoin change, és meglepő találatok jöttek ki. Közülük a legelső a www.bestchange.com volt, amely egyrészt több külső váltó árfolyamát hasonlítja össze, másrészt dupla váltással még jobbat is ajánl, mintha egyszer váltanál.

Érdemes megnézni, beleértve a Google többi, hasonló találatait is!

2016. május 23., hétfő

Beonpush változások

Egy pénteki blogbejegyzés szerint a Beonpushnál egy migráció és szerverlassulások miatt egyes pénzkikérések kifizetettnek látszottak, miközben nem voltak azok. Az oldal gazdái azt ígérik, hogy összevetik ezeket a tényleges kifizetésekkel és automatikusan kiutalják azokat a kikért pénzeket, amelyeket még nem fizettek ki. Ez egyébként a pénzkikérések kevesebb, mint 0,05 százalékát érinti.

A Beonpushnál változások következnek be, ahogy arról egy másik blogbejegyzésük számol be.
  • a "klasszikus" a korábbi 150 százalék helyett már csak 130 százalékig kapnak pénzkifizetést és a havi pénzkifizetési limitjük 2000 dollár lehet
  • kérhető prémium státusz havi 25 dollárért, minimum 6 hónapra előfizetve, ekkor marad a 150 százalékos pénzkifizetés és a pénzkikérési limit havi 30 ezer dollárra nő
  • 2 dollár ellenében egy külső cég bevonásával használható lesz a személyi igazolvány vagy útlevél hitelesítésre, de csak nemzetközi standardoknak megfelelő személyi igazolványt vagy útlevelet fogadnak el, jogosítványt nem, és semmilyen választói kártyát vagy fitness kártyát (elnézést, de ezt ők írták így)
  • nem tudom, mit értenek gyengébb betét (weaker deposit system) alatt, de ilyenből 2 százalékos díjért lehet kivenni pénzt, és van 3 százalékos átváltási díj is (a SUMMARY főmenüpont Deposit wallet képernyő tetején látszik a státusz állítólag, de nekem nem látszik semmi),
  • két újdonság is van, plusz százalékokért be lehet szállni a mobilappos és a beontel nevű lehetőségekbe havi 7,5 dollárért, legalább 6 hónapra előfizetve.

Kérik, hogy összetett jelszót használjunk (az 123456 nem az) és hogy használjuk a token funkciót (Google hitelesítőt).

Facebook oldaluk: https://www.facebook.com/Beonpush-1491977994450741/?fref=ts
Híroldaluk: http://beonpush.com/blog

Most először kértem ki pénzt a Beonpusnál, és ahogy ígértem, megírom majd, hogy fizet-e! (Egyébként mára eltűnt az 1 nem fizető jelzés az Allhyipmonitoron, minden monitor fizető státuszúnak mutatja.)

Megint probléma van a Pokeradv-nál

Frissítés 2016-05-24: újra működik az oldal

A Pokeradv.com-nál a mai pénzkikérés során a belépés után egy üres HTML felületre jutottam, ha pedig próbáltam lekérni egy már korábban meglátogatott oldalt, a belépési oldalra vezetett vissza.

Mostanra a teljes szerver elérhetetlen.

Igen, lehet, hogy ennyi volt a Pokeradv.com, de várnék még az ítélettel, mert volt már rá példa, hogy innen felállt egy HYIP, szóval ez még akár hiba is lehet, aminek a kijavítása után megy tovább a program.

2016. május 21., szombat

67 százalékos hozamot hozott a Compound.fund

Épp 3 napja keseregtem, hogy a Compound.fund május 5-e óta áll, amire még nem volt példa. Nos, ma Jo 67 százalékos hozamot írt jóvá a számlákon, így visszanyertem az összes pénzem és az eddigi nyereségem és még rá is jött egy kicsike további haszon. Erre egyáltalán nem számtottam, kellemes meglepetés volt, épp a születésnapomon! Véletlen lenne? A párommal együtt most 1700 dollárunk, azaz közel fél millió forintunk van a Compound.fund-ban.

Más.

A Pokeradv.com bár valóban kihagyta a 19-ét, de 20-án megint volt hozam és a pénzkikérést meg is kaptam. Nem írtak semmit róla. Mindegy, most működik.

A Binario-inv.com-nál valami rendszerösszeomlás történt, így az elektronikus pénztárcacímeket újra be kell állítani, addig nem lehet végigvinni a pénzkikérési folyamatot. Ugyanígy megsemmisült az automatikus kifizetés is, így azt is újra be kell állítani. Remélem, ez nem trükk, hogy ezzel csökkentsék a napi kifizetéseket, nehézségek miatt.

A Beonpush-ról írt ki Balázs pár új információt a Netinvestportal.com-n. Egyúttal újra dícsérte a Recyclixet.







2016. május 19., csütörtök

A Pokeradv.com nem írt jóvá hozamot ma hajnalban

A Pokeradv.com belső egyenlegén ma éjjel kettőkor kellett volna megjelennie a napi hozamnak (ahogy eddig mindig), de nem jelent meg.

A HYIP monitorok zöld, fizető státuszban vannak és a Pokeradv.com a 10 legstabilabb program listáján szerepel az Allhyipmonitors.com-on.

Valamilyen furcsa hibának gondolom ezt így kezdetben, hiszen a programok bedőlése nem a hozamok jóváírása terén szokott jelentkezni, hanem a hozamok kifizetése terén.

Minden jóváírásnak van egy sorszáma és két ilyen sorszám közt kb. 140 különbség van a számlatörténetemben. Meglepődnék, ha ennyien lennénk összesen a programban, ha meg nem, akkor nem értem, hogy miért csak 140-nel emelkedik a hivatkozási sorszám.

Szerintem hamarosan okosabbak leszünk.

2016. május 18., szerda

Nem fizet a Venture-alliance.com - kis helyzetértékelés

Meglepő módon leállt a Venture-alliance.com. Tegnap még fizetett, de ma már függőbe tette a kifizetést és a HYIP monitor oldalak is egyből piros zászlót adtak neki, ketten is, tehát nem is tették átmeneti "problem" fázisba, hanem egyből "nem fizet"-be.

Mit mondjak? Anélkül, hogy bármi rosszat akarnék mondani róla, ezt a két most nem fizetővé vált programot, a Venturát és a Beonpush-t kifejezetten azért vettem fel a portfóliómba, mert a Netinvestportal.com portál ajánlotta. Én úgy gondoltam, hogy ott felgyűlt már valamennyi tapasztalat az elmúlt években erről, főleg, hogy csak 1-2 HYIP programot ajánl. Erre nincs is egy hónapja, hogy becsődölt a Betshare.biz, amire előtte még írta is az oldal gazdája, Balázs, amikor köpködték a Betshare.biz folyamatban lévő átalakításait, hogy ő nem szereti azokat a negatív hangokat, hogy ez csalás, előbb várjuk meg.

Megvártuk, csalás lett.

Ugyanígy, elismerően nyilatkozott eddig a Beonpush.com és Venture-alliance.com oldalakról is, erre alighogy belekezdtem, még abban a hónapban mindketten becsődöltek. Pedig Balázs csak néhány HYIP-ot ajánl, hát az oldala több éves működése alapján azt gondoltam, amit ajánl, azt okkal teszi.

Hangsúlyozom, nem akarom Balázst bírálni, én sem vagyok különb a Deákné vásznánál. Egy HYIP bármikor bedőlhet, én is tudom, inkább csak egyszerűen csalódott vagyok, hogy nincs semmilyen támpont, semmilyen biztos támasz, amikor az ember a HYIP-ok világában a világítótornyot keresi. A Netinvestportal.com ajánlásaiban sem bízhatom a jövőben, holott eddig adtam a szavára, bizalmat adtam neki.

Egyébként gondolkodom valami olyasmin, hogy megfigyeljem a HYIP-ok életciklusát. Azt látom, hogy a legsikeresebb programok is bedőlnek 2-3 éven belül, a kevésbé sikeresek pedig még előbb, így azon gondolkodom, hogy 1) a sikeresség, 2) az ígért hozam és 3) az eltelt működési idő alapján meg lehetne-e becsülni egy HYIP program életciklusának a végét, ezáltal a veszélyes időszakban már kivonva onnan a tőkét. Ezen eléggé régóta gondolkodom, de sok adatot kéne hozzá gyűjteni, amire nincs időm sajnos.

De lehet, hogy előbb-utóbb rákényszerülök, ha ilyenek történnek, mint a Beonpush-sal és a Venture-alliance-szal. Előbbi egyébként 2015. augusztus 30-án, utóbbi 2015. szeptember 17-én indult, tehát egy évesek sincsenek. Közülük ráadásul a Beonpush azt a modellt követi, hogy addig fizet, amíg egy bizonyos összeggel többet nem fizet ki a befektetőnek, ez kevésbé tud becsődölni, gondoltam eddig. De ezek szerint mégsem.

Szóval most megint egy útelágazásnál érzem magam, anélkül, hogy akartam volna. :(

Meglátjuk a következő napok fejleményeit, illetve a hónap végén én is kikérem a pénzeimet, amiből lesz saját tapasztalat (a pénzkifizetési díjjal vagy túl magas kifizetési limittel rendelkező programoknál csak a hónap végén, egyszer kérem ki a pénzt, ezért a Beonpushnál is).

Közben a Compound.fund még mindig áll, most már két hete, Ilyen még nem volt. Az oldal gazdájának, Jo-nak Facebook oldalán mostanában a beteg babájukról több szó esik, mint a pénzről, és az is egyre ritkábban, gondolom van elég dolga. Páran feszegetik, hogy akkor hagyja abba, ha nem csinálja, de Jo azt válaszolta rá, hogy a kedvező pillanatra vár csak.

Én viszont azt látom, hogy május 4-e óta, amikor utoljára írt jóvá hozamot, 30 százalékkal megemelkedett az ethereum árfolyama, lenne tehát mit realizálni.

Megkaptam az első hozzászólásomat is itt a blogban, ahol arra reflektált Omega, hogy a bányászcégekben nem érzek jelentős csökkenést a felezés miatt. Utánanéztem: de, tényleg csökkent nálam is, bár messze nem akkorát, mint a hozzászólónak (igaz, én csak márciustól nyomom).

Szóval most elég rossz időszak van, de én azt remélem, lesz fellendülés. Olyan nincs, hogy mindig minden egyre rosszabb lesz...

2016. május 16., hétfő

Felfüggesztette az Eobot a 2.0-ás bányászatot

Az Eobot.com leállította a korábbi verziójú, általa 2.0-ásnak nevezett bányászatát (amit már hónapok óta nem lehet vásárolni, csak 3.0-ásat, de a 3.0-ás nem állt le).

A bányászcég azzal indokolja a felfüggesztést, hogy a bitcoin bányászat nehézségi foka a felezés miatt folyamatosan nő (tehát a bevétel csökken), ugyanakkor nőnek az elektromos költségek és a karbantartási költségek is. GHS-enként naponta 0,00117 dollár ez az utóbbi kettő költség, a bányászat ugyanakkor 0,00116 dollár bevételt eredményez. Amíg ez a helyzet nem változik, a bányászat áll.

Ha valaki kifizeti a szállítás díját, akkor az otthonában bányászhat tovább az AntMiner S5 gépekkel, de ezek nem tartalmazzák a tápegységet (mivel bizonyára központi tápellátást kapnak). Nagyjából 65 dollárba kerül a szállítási költség, de ez függ a helytől, ahová kéri a tulajdonosa. A gépet kikérni 1155 GHS-enkénti bérlés esetén lehet, mert minden S5-ös gép 1155 GHS kapacitással dolgozik. További információkat e-mailben ad a társaság.

A bitcoin ún. felezése miatt 55 nap múlva, július 10-én várható, hogy a bányászott érték a felére csökken. Szerintem legkésőbb ekkor derül ki, hogy a bányásztársaságok közül melyik valódi, ugyanis a bevételnek csökkennie kell.

Ámbátor már sokan az utolsókat is ki akarják húzni a magasabb jövedelmű bitcoin bányászatból, így a felezés már elkezdődött és részben meg is valósult, de például a legnagyobb bányászcégnél, a Genesis-mining-nál nem látok bevételcsökkenést, így ott nem tudom, mi lesz július 10-e után. De majd meglátjuk.

Mint írtam, a felezésig már nem fektetek pénzt a bányászcégekbe, hogy tisztában legyek a helyzettel, de a HYIP stratégiám szerint ezekhez is allokál pénzt az egyenlő hozamtermelésért küzdő rendszerem, amit kialakítottam. Nem nagy összegekről van szó, majd még meglátom, mi lesz vele.

2016. május 14., szombat

Kezd kimúlni a Salipay és a Beonpush?

A napi rutinból végignézett monitorlistámon fennakadt a szemem: a Salipay-nál az az egy értékelés most már nem sárga "problem", hanem piros "not paying", azaz nem fizet.

Szerintem még mindig érdemes várni a befektetéssel a Salipay-ba, kivárva, hogy mi lesz a sorsa ennek a "nem fizetésnek".

Ami sokkal jobban meglepett, az a Netinvestportal.com által is ajánlott Beonpush program, ahol szintén megjelent egy sárga problem jelzés. A Hyip.center egyik felhasználója, wgoetze jelzi a problémát csütörtök este óta, "z.Z. keine Auszahlungen", azaz pillanatnyilag nem fizet jelzéssel.

Frissítés 2016-05-14: már not paying, azaz nem fizető piros jelzés van a Hyip.centeren.
Frissítés 2016-05-23: már paying, azaz fizető státusz minden monitornál

Számomra a Beonpush új befektetés (42 dollárom van bent) és még nem gyűlt össze annyi egyenlegem, hogy a kifizetést tesztelhessem. A minimális kifizetés ugyanis 2 dollár, nekem pedig 1,84 dollár az egyenlegem. A jövő héten már minden bizonnyal tesztelhetem, írok majd a tapasztalataimról.

A Safetydepositary.net esetében viszont az egyik monitor már végre jelzi legalább a sárga problémát.

Számomra egyébként aggasztó, hogy a Beonpushnál és a Salipay-nél is problémák vannak, hiszen mindkettő olyan rendszer, hogy a betett tőke bizonyos százalékáig fizet, de nincs megadva, hogy mennyi idő alatt, azaz kevésbé jön el az a pont, amikor egy ilyen program bedől (legfeljebb a kifizetések összegei csökkennek).

Persze ha jön egy nagybefektető, az könnyen megdönti ezt a rendszert is. A Salipay kis összegre már csak 10 százalék hasznot ígér fél évre, tehát havi kb. 1,6 százalékot, de például 15 ezer dollárra már másfelezést 100 nap alatt, 50 ezer dollártól már duplázást 90 nap alatt, 100 ezer dollár felett pedig triplázást 80 nap alatt. Látható, hogy ezek már a teljesíthetetlen kategóriák, hiszen a Salipay bármennyire is jól van összerakva, egészen biztosan nem rendelkezik olyan forgalommal a pénzküldő rendszerében (mert ennek a hasznából ígérik megtéríteni az ígért hozamot), hogy ez teljesíthető legyen.

Mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy ki az, aki egy ilyen rendszerbe belerakna mondjuk 5, vagy akár 15 ezer dollárt, nem hogy 100 ezret!!!

2016. május 12., csütörtök

Haldoklóként még fizetett a Safetydepositary.net

Akkorát döbbentem, hogy még hangja is volt: a Safetydepositary.net most, május 12-én kifizette a május 4-én kikért 0,0008 BTC-met (101 forintomat).

Ettől még ugyanúgy temetem, nem hiszem, hogy magához tér. A Pokeram.com, a Comexbrokerage.com is fizetett még egyszer, amikor már több napja becsődölni látszott. Szerintem ez a mai volt a Safetydepositary.net halál előtti utolsó csókja, de ha mégsem, az meg fog érni egy újabb blogbejegyzést. :)

Mondjuk nekem imponál, hogy egy ilyen teljesen nyilvánvalóan csőd előtti helyzetben nem tojnak bele, hanem még próbálnak fizetni, bár szerintem tök értelmetlenül.

Több ilyen programmal találkoztam már.

Új funkció a blogon: értesítés kérése új bejegyzésekről, átalakult jobb felső sarok is

Aki nem akar rendszeresen benézni a blogra, de szeretné figyelemmel kísérni az új blogbejegyzéseket, az mostantól a blog jobb felső sarkában feliratkozhat Netvibes, Yahoo és RSS olvasók bármelyikével az új blogbejegyzésekről szóló értesítésekre.

Külön kérhető értesítés a bejegyzésről és a bejegyzésekhez történt hozzászólásról is.

Egyben átalakítottam a jobb felső sarok információit is, pontosítottam, hogy miről szól ez a blog és a bruttó hozam helyett a nettó jövedelmet írtam be, mert mindenkit ez érdekel, a többi csak technikai pénz. :)

Egyben bővítettem a blog leírását néhány alapvetéssel, szintén a jobb oldalon, hogy az új látogatók egyetlen áttekintésre tisztában legyenek a blog céljaival és az itt publikált tartalmak irányzatával és ez alapján könnyebben eldöntsék, hogy folytatják-e az ismerkedést a számukra új bloggal.

Később tervezek majd egy állandó oldalt a pénzkereseti koncepció lényegi leírásának, hogy az új látogatók is bármikor becsatlakozhassanak ebbe a pénzkereseti módszerbe, ne kelljen átnyálazniuk az összes blogbejegyzést. Mondjuk ezt már most is megpróbálom segíteni az új látogatóknak szóló jobb oldali doboz tartalmával, de ez nem az igazi. Egy külön oldalt fogok ezért létrehozni erre a célra, amelyet folyamatosan frissíteni fogok az aktuális tartalommal. Ezen az oldalon egy helyen minden le lesz írva, mely a blog szerinti pénzkeresés megkezdéséhez kell.

Kértem hirdetéseket is a Google AdSense rendszerben, ez lesz az egyetlen pénzkeresetem ezzel a bloggal, de a Google még nem engedélyezte őket (bár egy időre megjelent, nem értem).

Most már a bő három hónapja indult blogomban minden nap legalább 2-3 olvasóm van, és sokszor látom, hogy ebben a témában nagyon jó a blogbejegyzéseim helyezése a Google keresőben is. Közben megérkezett az első  olvasói hozzászólás is...

Salipay probléma!

A Salipay.com-nál az egyik HYIP monitor oldal, a német Hyip.center problémát jelez a 10 dolláros befektetésre. Nekem fizet a Salipay, pedig 46 dollárom van bent. 

Ő az egyedüli HYIP monitor oldal, amelyik problémát jelez és a felhasználók közül nála is mindegyiknek fizet a Salipay, szóval nem nagyon értem ezt. Lehet, hogy csak valami hiba.

Egy fecske nem csinál nyarat, tehát innen még szokott lenni visszaút, de egyelőre nem ajánlom a befektetést a Salipay-ba.

Korábban használtam már a Solidtradebank.com-ot is, nagyon kedvező tapasztalatokkal. De mivel volt egy sárga problem jelzése az egyik monitornál, ezért a májusban kiterjesztett portfólióba nem vettem bele, csak figyeltem.

Most a korábbi 1 problem mellé becsúszott 1 not paying (nem fizető) is. Mondjuk a Solidtradebank már járt itt is és vissza tudott kapaszkodni. Ez igen ritka eset, de a Solidtradebank igen stabil program volt eddig, 2013. október 6 óta működik, hát most majd meglátjuk a folytatást.

A Safetydepositary.net még mindig fizet mind a 10 monitor oldalnak, ezért fizető státuszban van. Haha. Már rég becsődölt.

2016. május 11., szerda

Elvéreztek még... de íme az aktuális portfólióm - összességében jól állok!

Egy pillanatra megálltam és most visszanézek: az elmúlt 7 hónap (amióta ezzel a pénzkereseti módszerrel foglalkozom) összefoglaló értékelését olvashatod ebben a blogbejegyzésben.

Programváltozások és a mostani portfólióm

A korábbi bejegyzésemben előre terveztem a májustól valóban a HYIP stratégiám szerint elinduló új befektetéseket.

Ezekben az alábbi változások történtek:

1) ahogy utaltam már rá, már az elején bedőlt az amazing5.net és az atlantinv.com (ide nem is fektettem be, csak megfigyelés alatt álltak)
2) bedőlt a Betshare.biz
3) megállt a comexbrokerage.com
4) rengeteget buktam a compound.fund-ban, az összes megtermelt hozam mellett a befektetett tőke 32 százalékát is
5) bedőlt a safetydepositary.net is, ahová új befektetést nem is tettem, hiszen kivártam, és bejött a megérzésem
6) mélyen van az ethereum befektetés. Bár a blogbejegyzés óta erősödött valamelyest, de azóta is 50 százalékos veszteségem van a jelenlegi árfolyam mellett - persze továbbra is mindenki mondja, hogy emelkedni fog.
7) nemrég óta nem fizet a bitinvest.biz, a forexking.biz és a ondios.biz, így ezeket kivettem a portfóliómból (ide nem is fektettem be, csak megfigyelés alatt álltak)
8) szintén várományos volt a zeushash.com, de nem lehet befektetni (egyesült az oxbtc-vel), ezért visszakértem a befizetést és ma vissza is kaptam
9) baráti javaslatra befektettem a Wavesplatform.com oldalba is, ez egy új platformot csinált, de az informatikai háttérhez nem nagyon értek, ezért ezt is tulajdonképpen csak egy befektetésnek kezelem).

A fentiek alapján most az alábbi programok állnak a portfóliómban:

  • 17 HYIP program (Ardexfunds.com, Beonpush.com, Billionearn.com, Binario-inv.com, Dowerly.com, Forexparadise.biz, Gcprofits.com, Halleybtc.com, Macrobanking.com, Merchantshares.com, Pokeradv.com, Proffessionaltrade.com, Questra.es, Recyclix.com, Salipay.com, Venture-alliance.com, Wealth-manager.biz)
  • 1 közösségi hitelezési oldal (Bitbond.com)
  • 8 bányász(nak mondott) társaság (Btc-cloud.org, Cldmine.com, Eobot.com, Genesis-mining.com, Hashflare.io, Hashocean.com, Miningsweden.se, Oxbtc.com)
  • 1 altcoin kereskedést folytató oldal (Compound.fund)
  • 1 altcoin (Ethereum)
  • 1 új platform (Wavesplatform.com)
A Bitbond.com-ot jobban kibontva: 5 magánszemélynek adtam kölcsön, akik rendben fizetik a törlesztőrészleteket, egy hatodiknak még nem jött el az első törlesztőrészlet megfizetésének ideje, egy hetedik pedig még csak tőkegyűjtő szakaszban van. A teljes képhez hozzátartozik, hogy egy nyolcadik tag viszont nem fizet két hónapja, szerintem már nem is fog, további ketten pedig idő előtt visszafizették a tartozásaikat, de úgy, hogy a teljes eredeti futamidős kamatot is kifizették mellé.

Ezzel összességében mostantól már 27 különböző programból és még 6 magánszemélytől, tehát összesen 34 különböző helyről jön a pénz havonta, azaz jelentősen meghaladtam a korábbi 20 programos célt.

Hogyan értékelem az eddigi eredményeket?

Igen, ahogy a jelen bejegyzésem elején is utaltam rá, folyamatosan dőlnek be a HYIP programok, és bizony sok HYIP bedőlt, mióta tavaly október elsején elkezdtem ezt a befektetést - hozzáteszem, kényszerből, mert nem találtam jobb lehetőséget. A legfájóbb bedőlés kétségkívül a Pokeram.com volt, mely után tovább módosítottam az eredeti HYIP stratégiámat. Ennek a módosításnak az eredménye az, ahogy most állok.

A jelenlegi portfólióm tehát már teljesen a HYIP stratégiám szerint alakul, nem csak beszélek róla, mint eleinte, hanem azt is csinálom, bár egyetlen probléma még mindig van, ez pedig a fél éves múltból megörökölt torz befektetési szerkezet. Nevezetesen: a havi hozam 57 százalékát egyetlen program, a Hashocean.com termeli. Ha ez bedől, az visszaveti majd az eredményemet, bár hozzáteszem, a többi program viszont szépen, a stratégiám szerint alakul és köztük már nincs több, ennyire kiemelkedő program, mint a Hashocean.com, a Hashocean.com hozamát pedig rendre a többi programba fektetem, hogy hízlaljam azokat. Jelenlegi célom, hogy minden olyan programba pakoljak pénzt folyamatosan, amely havi 4,9 százalék felett termel. (Korábban havi 15 százalékban húztam meg az elvárt havi hozamot, de mivel a Pokeram.com csődje után biztonságosabb befektetéseket keresve beszálltam a bányászcégekbe, melyek kisebb hozamot termelnek, ezekhez alkalmazkodva kénytelen voltam lejjebb vinni a havi hozam elvárást, különben ezek sosem nőnének - de akkor meg minek vannak a portfóliómban?)

Az eddigi működésem eredménye: most, a nyolcadik hónapban a 2015. októberben 569.437 forintos, hitelből befektetett összegből mára közel 1 millió forintnyi (egészen pontosan a mostani árfolyamon 984 ezer forintnyi) aktívan termelő befektetésem van, amely május hónapban már várhatóan 105 ezer forintot fog termelni. Mindezt tehát 7 hónap alatt úgy, hogy közben elbuktam 572 ezer forintot (tehát annyit, mint amennyit befektettem), meg a Compound.fund-ban további 130 ezret az árfolyamveszteségen, illetve volt még egy kisebb veszteség az ethereumon is, de a Compound.fund-ot és az ethereumot még nem realizáltam, így a későbbi árfolyamemelkedés még visszahozhatja a veszteségeket. A számításokból emiatt ki is vontam a Compound.fund eredménybecslését, így az veszteség esetén nem rontja a fenti, havi 105 ezer forintos hozambecslést, viszont ha nyereséges lesz, akkor a nyereséget hozzáteszem, tehát növelheti ezt az összeget.

Közben megcsináltam a múlt havi értékelésben említett tőkenyilvántartást, ezzel pontosítottam, hogy mennyi tőkém aktív éppen (korábban ugyanis a kifizetésekkel a tőkét is apránként kifizető programoknál a már kifizetett tőkét nem vettem figyelembe). Ezáltal a múlt hónaphoz képest csökkentett összegű, 984 ezer forintos tőkém immár tényleg valós, azaz csak olyan pénzt tartalmaz, amely aktívan dolgozik, tehát termeli a pénzt.

Ezzel összességében úgy érzem, jól állok. Noha nem úgy alakultak a dolgaim, ahogy terveztem, de az üzlet továbbra is nyereséges és egyre több helyre van befektetve a pénzem, amely egyben gyakorlatilag már sohasem dőlhet össze, vagyis az egyes programok bedőlései immár kevéssé veszélyeztetik a sikeres stratégia alakulását. A jövőben továbbra is szigorúan a HYIP stratégiám szerint folytatom a portfólióm menedzselését, azaz:

  • a programonkénti havi egyenlő hozamok elérését célul kitűzve végzem a havi tőkenöveléseket az egyes programokban
  • minden megtermelt hozamot visszaforgatok a rendszerbe a fentiek szerint, ezáltal minden hónapban csökkentem egy-egy program bedőlésének a havi eredményben is meglátszó kockázatát
  • a programok által visszafizetett tőkéket egyelőre nem fektetem vissza, csak a hozamot, ezzel tartalékot képzek, illetve kivárok további kedvező befektetésekre.

A portfólióm két részből áll: a párom portfólió-részében a cél havi nettó 50 ezer forint kivétele elkölthető jövedelemként, és további nettó 41 ezer forint jövedelem kivétele tartalékképzésre a bedőlő HYIP programok pótlására, illetve az ezek melletti adóvonzat (a bruttó bevétel 32,76 százaléka). Ez a cél most várhatóan 2017. január 31-től látszik teljesülőnek, azaz nagyjából fél év múlva.

A saját portfóliómban a cél havi nettó 146 ezer forint kivétele elkölthető jövedelemként és mellé pluszban havi nettó 121 ezer forint jövedelem kivétele tartalékképzésre a bedőlő HYIP programok pótlására, illetve az ezek melletti adóvonzat (a bruttó bevétel 32,76 százaléka). (A két portfólió-rész együttesen megtermelt összege így teszi ki a blog jobb felső sarkában hivatkozott havi 521.914 forintot.) Az én portfólió-részem céljának elérése most várhatóan 2018. október 31-től látszik teljesülőnek.

Ennek a jelentős határidő eltérésnek az oka nálam nem csak a magasabb összegben rejlik, hanem abban is, hogy egyelőre minden hozamot a párom portfóliójának gyarapítására fordítok, hogy a havi 50 ezres elkölthető jövedelmet minél hamarabb elérhessük. Ő tehát a normálisnál gyorsabban növekszik, én pedig lassabban.

Mindkét határidőt előre hozhatja a Compound.fund nyeresége, de nem tolhatja ki annak vesztesége.

Továbbra is alapelvem, hogy a tavalyi, kezdeti egyszeri 569.437 forinton felül semmilyen pénzt ne tegyek be a rendszerbe, ezáltal a portfólióm növekedése, a veszteségek pótlása és a tervezett pénzügyi cél elérése kizárólag a portfólión belül megtermelt hozamból történjen!

A korábbi határidők kitolódását az is okozta, hogy a korábbi 15-17 százalékos havi hozamok havi 8-9 százalékos szintre csökkentek az új befektetésekkel, de ezek várhatóan stabilabb jövedelmet hoznak.

A portfóliómat egyelőre egészségesnek tartom, így a bővítését jelenleg nem tervezem, a célom csak az, hogy a havi hozamok visszaforgatásával növeljem a befektetés értékét, azaz a termelőerejüket, illetve hogy a HYIP stratégiám szerint a programonkénti súlyozott befizetésekkel a felé szabályozzam a portfóliót, hogy egy-egy program vagy magánszemély kiesése ne okozzon érzékelhető károkat, jelentős tőkevesztést, és ezzel a következő hónaptól jövedelemkiesést vagy jövedelemcsökkenést.

Az adómentesség felhasználása

Korábban írtam már arról, hogy megfelelő tartalékot kell képezni a bedőlő programok miatt, folyamatosan. Ezt ugye, a 15 százalékos havi hozamú programokra számoltam ki, így jött ki a párom portfólió-részében a havi 41 ezer forintos tartalékképző-rész, nálam pedig a havi 121 ezer forintos.

A csökkenő hozamok azonban értelemszerűen nagyobb tőkét igényelnek.

Az én portfólió-részem olyan soká fogja elérni a kitűzött célt, hogy azzal most nem is számolok, hiszen a következő két és fél évben még sok minden változhat (például megerősödhet a Compound.fund, elindulhat felfelé az ethereum, nyílhatnak ethereum bányászati lehetőségek, melyek most kezdenek szárba szökkenni). A párom portfólió-részében viszont azt számoltam, hogy ha kihasználom, hogy a befektetett összeg erejéig nem kell adóznom, akkor eleinte nem fogok adót fizetni, így azt is félrerakhatom. Ezzel pedig egy jelentősen növelt összeget tudok elérni a tartalékképzésben 1 év alatt, mellyel gyakorlatilag a lecsökkent hozamok miatt megnövelt tőke is össze fog gyűlni a célul kitűzött egy év alatt. Ez bő 1 millió forint adómentes pénz összegyűjtését jelenti egy év alatt úgy, hogy közben havonta kiveszem mellette a nettó 50 ezer forintot is, és azt elköltöm. A párom portfólió-részében ez az 1 millió forint lesz a tartalék a bedőlő programokra azért, hogy egy-egy program bedőlése ne veszélyeztesse a havi nettó 50 ezer forint jövedelmet, így arra minden hónapban stabilan lehessen számítani!

Persze a tartalékképzést egy év után is folytatom, de a jelenlegi tervek szerint már csak az eredetileg tervezett 41 ezer forinttal. Mindez persze még ezerszer változhat a jövőben, függhet a programbedőlésektől, a bitcoin árfolyamától, az átlaghozamok alakulásától, de a jelenlegi helyzetben ez látszik a legvalószínűbb megoldásnak.

Köszönöm a figyelmed és ha érdekel, akkor kérlek jövőben is kövesd figyelemmel a blogban, hogy a kitűzött célhoz vezető úton hogyan haladok, s hogy végül elérem-e a célomat, miszerint olyan külföldi, tartós jövedelmet szerezzek az interneten, amelyhez - 600 ezer honfitársammal ellentétben - nem kell külföldre is költöznöm.

Jelen cikk nem tanácsadás és nem ajánl Neked semmilyen befektetést! A HYIP programokba történő bármilyen befektetés kizárólag a Te saját szabad döntésed alapján és a saját felelősségedre történhet!
FIGYELEM! Ha úgy döntesz, hogy befektetsz, akkor CSAK ANNYI PÉNZT TEGYÉL A HYIP PROGRAMOKBA, FŐLEG HITELBŐL VAGY KÖLCSÖNBŐL, AMENNYIT VÉSZ ESETÉN VISSZA IS TUDSZ FIZETNI A SAJÁT PÉNZEDBŐL, VAGY LEGALÁBBIS NEM FOG HIÁNYOZNI NEKED ABBAN A SZÉLSŐSÉGES ESETBEN SEM, HA NETÁN MINDEN, HYIP-BA FEKTETETT PÉNZED ELVESZÍTED!  ERRE MINDEN HYIP BEFEKTETÉS MÉRLEGELÉSEKOR GONDOLJ!

Bedőlt a Safetydepositary.net

Nem értem, a HYIP monitor programok még mindig miért jeleznek fizető státuszt a Safetydepositary.net-nek, amikor egyértelműen nem fizet.

Én ki is vettem az aktív befektetéseim közül a nyilvántartásomban. A korábban rendszeresen, pontosan fizető oldal májusban (az egy héttel ezelőtti kikérésemre) még egyáltalán nem fizetett.

Már nem is fog.


2016. május 5., csütörtök

Megint megy a Safetydepositary.net

Megint megy a Safetydepositary.net. De a kimaradt napokra nem fizetnek hozamot. Szerintem ezt most már direkt csinálják, kezdhetnek nehézségeik lenni.

Vagy nem tudom, miért csinálják.

Kirabolták a Betshare.biz-t

Több napig bénázásra hivatkoztak a Betshare.biz-nél a kifizetések leállása miatt, meg hogy új honlapjuk van és több napja elérhetetlen a programozó, aki egyedüliként meg tudná oldani a problémát, ahogy arról a Netinvestportál is beszámolt, de ma délután egy friss hír jelent meg: kirabolták a Betshare.biz-t.

Tehát akkor összegezzük a tényeket:
  • a HYIP-oknál előfordul, hogy zártkörű átalakításra hivatkozva még begyűjtenek egy csomó pénzt a lenyúlás előtt - a Betshare.biz-nél megtörtént
  • a HYIP-oknál előfordul a tulajdonosváltásra történő hivatkozás nem fizetéskor vagy előtte - a Betshare.biz-nél megtörtént
  • a HYIP-oknál előfordul, hogy arra hivatkoznak, ellopják tőlük a pénzt - a Betshare.biz-nél megtörtént
  • amikor fizetési problémák vannak, gyakran fogadkoznak, hogy megoldják - a Betshare.biz-nél ez megtörtént
Ki hisz még nekik, hogy ez nem egy csalás?
Állítólag 1 millió dollárt nyúltak le tőlük, valami hong-kongi csalók. Az új, még nem védett honlapon (mivel tesztelés alatt volt) elérhetőek voltak az API kulcsok, nem volt tűzfal, meg védelmi megoldások, és ezen keresztül a Perfect Money számlákról lenyúlták a pénzeket.

A gennyes Perfect Money társaság pedig, amelyik gyakran ok nélkül beakaszt becsületes tisztességes oldalaknak a kifizetések visszatartásával, ellehetetlenítve őket, és amely amúgy nemtudoménmilyen komoly biztonsági rendszerrel rendelkezik, természetesen kifizette a millás dollárt a csalóknak kérdések nélkül.

Hát persze. Én meg most jövök a 6:20-as lifttel.

A honlapjukon semmilyen tájékoztatás nincs erről, még mindig szerepel kiírva, hogy "Sicherheit: sehr hoch" - azaz a biztonság nagyon magas fokú. Ezt már az elején sem értettem, miért kell kihangsúlyozni, ez a normális.

Hát ezért.

Az egész csapat még mindig sokkos állapotban van a blogbejegyzés szerint. De - ide lőjetek! - egyhangúlag úgy döntöttek, hogy nem ez lesz a vége, sőt ez megerősíti őket.

Ja. Abban, hogy lenyúlják a pénzeket.
Még a végén sajnálni fogom őket...

Én már nem hiszek nekik (vagy nagyon amatőrök - de ezt egyáltalán nem hiszem).

Kár.

A Betshare.biz - a Pokeram.com-hoz hasonlóan - egy olyan sztorit épített fel (bár nem olyan komolyan, mint a Pokeram.com), amely viszonylag hihető volt, még ha voltak is kérdőjelek.

Mondjuk most már nincsenek. Persze a befizetési folyamat rendben működik most is, teszteltem, de semmiféle befizetést nem javaslok hozzájuk! Szerintem sosem fognak fizetni, de persze ahogy mondani szoktam, ne legyen igazam!

Mindenesetre én kiszedem őket a jobb oldali dobozból.

2016. május 3., kedd

Nem fizet a Betshare.biz

A HYIP monitorok szerint nem fizet a Betshare.biz, és valóban, nekem sem fizette ki még a tegnapelőtt kikért összeget.

Ahogy most visszanéztem, a korábban igen aktív kommunikációt folytató oldal április 1-je óta semmilyen e-mailt nem küldött.

A Netinvestportál pénteki híre szerint a problémák az új honlap teszteléséből adódnak, ahogyan a többszörös jóváírás is emiatt jelent meg állítólag. A honlap gazdái azt ígérik, hogy rendbeteszik a dolgokat és csak ezen a héten adnak még 10 ezer részvényt 56 helyett 52 euróért.

Én semmiképpen sem javaslom a vásárlást! Még ha igazat is mondanak a honlap gazdái, a HYIP-ok már annyi mindennel átverték az embereket, elvéve a végső bizalmukat is, hogy egyszerűen nincs az az ígéret, amelyet el szabad hinni!

Egyetlen dolgot szabad csak elhinni: a tényeket, hogy a program fizet vagy nem fizet! A Betshare.biz-re vár a bizonyítás, hogy mentegetőzései valósak-e. Csak fizetnie kellene, amíg a monitorok nem teszik át őket sárgából pirosba.

Nem ritka, hogy a HYIP-ok a bezárás előtt még felhajtják a bevételeket és eközben új tulajdonost jelentenek be. A Betshare.biz jelenleg értékesítési kampányt folytat azzal az indokkal, hogy hamarosan zárt körű lesz, miközben éppen egy cégbe igyekeznek, ezért kellett számtalan nyilatkozatot kitölteniük az ügyfeleknek nemrég.

Szóval túl sok az egyezés... :(

Csak a fizetéssel van kiút a Betshare.biz számára.

2016. május 2., hétfő

Helyzetértékelő áttekintés - 2016. április 30.

>>> Ugrás az előző helyzetértékelő áttekintésre (2016. március 31.):
        http://bitpenz.blogspot.hu/2016/04/helyzetertekelo-attekintes-2016-marcius.html
>>> Ugrás a következő helyzetértékelő áttekintésre (2016. május 31.):
        http://bitpenz.blogspot.hu/2016/06/helyzetertekelo-attekintes-2016-majus-31.html
 

A blogban leírt koncepció (lásd: "MIRŐL SZÓL EZ A BLOG?" a jobb felső sarokban) elérésének állása a bitcoin (1 BTC = 123.000 Ft-os) jelenlegi árfolyamával számolva az alábbi.

    kezelt HYIP programok száma: 14
    kezelt bitcoin bányász társaságok száma: 3
    kezelt altcoin kereskedésből eredményt termelő oldalak száma: 1
    kezelt magánszemélyeknek kölcsönt nyújtó oldalak száma: 1


Összes befektetett tőke: 1045671 Ft, havi teljes hozam: 11%, programonkénti részletezés alább:
  1. Ardexfunds.com: befektetett tőke: 18858 Ft, havi hozam: 11%
  2. Betshare.biz: befektetett tőke: 19680 Ft, havi hozam: 22%
  3. Bitbond.com: befektetett tőke: 16763 Ft, havi hozam: 1%
  4. Comexbrokerage.com: befektetett tőke: 134223 Ft, havi hozam: 18%
  5. Compound.fund: befektetett tőke: 269003 Ft, havi hozam: 0%
  6. Dowerly.com: befektetett tőke: 7081 Ft, havi hozam: 5%
  7. Eobot.com: befektetett tőke: 5029 Ft, havi hozam: 5%
  8. Ethereum: befektetett tőke: 34547 Ft, havi hozam: 0%
  9. Forexparadise.biz: befektetett tőke: 12300 Ft, havi hozam: 3%
  10. Gcprofits.com: befektetett tőke: 76595 Ft, havi hozam: 11%
  11. Genesis-mining.com: befektetett tőke: 75153 Ft, havi hozam: 8%
  12. Hashocean.com: befektetett tőke: 256024 Ft, havi hozam: 23%
  13. Merchantshares.com: befektetett tőke: 39136 Ft, havi hozam: 9%
  14. Miningsweden.se: befektetett tőke: 5098 Ft, havi hozam: 2%
  15. Proffessionaltrade.com: befektetett tőke: 14760 Ft, havi hozam: 11%
  16. Questra.es: befektetett tőke: 30750 Ft, havi hozam: 23%
  17. Safetydepositary.net: befektetett tőke: 12300 Ft, havi hozam: 8%
  18. Salipay.com: befektetett tőke: 13444 Ft, havi hozam: 2%
  19. Wealth-manager.biz: befektetett tőke: 4920 Ft, havi hozam: 9%

Új befektetés hozamból: 118610 Ft, ezzel az összes befektetett tőke a következő hónaptól: 1006399 Ft.


Szöveges értékelés:

A Comexbrokerage.com bedőlése elvitt egy jelentős hozamú befektetést, amit a hasonló hozamkategóriás Betshare.biz-zel pótolnék, de nem tudok, ugyanis - mivel a Comex apránként fizette vissza a tőkét is, amit eleinte rendben külön tároltam, ahogy kell, de március elején nem bírtam ellenállni a kísértésnek és belenyomtam a Compound.fund-ba, hogy kamatozzon, de ott meg veszteségeim lettek - elveszett. Szóval nem a Comex bedőlése vitte el a tőkét, hanem hogy nem könyveltem el az apránkénti tőkevisszafizetéseket, hanem úgy számoltam vele, mintha meglenne a betett tőke és az egyre gyarapodó visszafizetett is. Most ezt a korrekciót elvégeztem. 

A Comexbrokerage.com azóta visszafizetett további tőkéje, mint amióta a Compound.fund-ba betettem a korábban visszafizetett tőkeállományt, mintegy negyedével ér fel a Comexbe fektetett tőkéhez képest, tehát a május szükségszerűen gyengébb lesz, mint az április.

Mivel a Dowerly és a Salipay is apránként fizeti vissza a tőkét, sőt a Merchantshares, az Eobot és a Miningsweden is, ezért a jövőben kitalálok majd valamit, hogy a tőkeállomány mindig a valós összeget tükrözze, mert most sem pontos, a tőkékből nincs levonva a már visszafizetett tőke. De akkora eltérés már biztos sehol sincs, mint a Comexnél volt.

A Betshare.biz-nél a leírásában említettem egy hibát, amelyet az egyenlegben nem korrigáltak, noha még levelet is írtam nekik, viszont a főképernyőn mínusz hozamot tüntettek fel és április végén nem írtak jóvá hozamot, ami nyilván összefügg. A májusi hónapban szerintem korrigálják majd a túlfizetéseket, mindenesetre az április végi hiányzó hozamként az előző hetivel kombináltam és azt is kértem ki, a többit bennhagytam.

A Bitbond nagyon lassan növekvő tőkéje abból származik, hogy a hozamokat újra visszaforgatom, pontosabban ki sem kérem, miután ez nem HYIP program.

A Compound.fund veszteségekről már írtam, most realizáltam a veszteségeket a tőkében is. Az Ethereum no comment kategória, a Forexparadise.biz-be pedig a korábbi ígéretem ellenére mégis befizettem 0,1 BTC-t, de meg is ijedtem, amikor utána az egyik HYIP monitor problémát jelzett. Világos, hogy a Forex be fog dőlni ezek után a RED tervek után, de én még bízom benne, hogy addig legalább a tőkémet visszakapom.

A Questra.es eredménye kéthavi, miután az előző hónapban nem érte el a minimális kifizetéshez szükséges 10 eurót, így azzal együtt kértem ki a pénzt.

A többi program nagyjából hozta a hozamot, nincs nagyon hozzáfűznivalóm.

Ahogy ígértem, májustól jelentősen bővítem a portfóliómba került HYIP programok számát, így a kockázatokat jobban szétosztom, hogy egy-egy program bedőlése ne verje szét a kalkulációimat annyira, mint eddig.

Lényegi összefoglaló:

Az előző hónapban elért jövedelmem a kitűzötthöz képest: 22,72% (2016. április 30.)
A célom elérésének jelenleg várható dátuma (hozamok, árfolyamok és programbedőlések befolyásolják): 2018. szeptember 30.
Következő hasonló értékelés egy hónap múlva, 2016 május végén várható.

A korábbiakhoz képest jelentős határidő kitolódás abból származik, hogy a egyrészt kivontam a Compound.fund-ot a tervezhető programok közül (de kedvező irányba befolyásolhatja a határidőt), másrészt pedig a mostantól jelentősen kibővített HYIP portfólióm átlagosan kisebb hozamot hoz majd, így az eredményt is lassabban érem el.

Viszont reményeim szerint biztosabban.

>>> Ugrás az előző helyzetértékelő áttekintésre (2016. március 31.):
        http://bitpenz.blogspot.hu/2016/04/helyzetertekelo-attekintes-2016-marcius.html
>>> Ugrás a következő helyzetértékelő áttekintésre (2016. május 31.):
        http://bitpenz.blogspot.hu/2016/06/helyzetertekelo-attekintes-2016-majus-31.html

Jelen cikk nem tanácsadás és nem ajánl Neked semmilyen befektetést! A HYIP programokba történő bármilyen befektetés kizárólag a Te saját szabad döntésed alapján és a saját felelősségedre történhet!
FIGYELEM! Ha úgy döntesz, hogy befektetsz, akkor CSAK ANNYI PÉNZT TEGYÉL A HYIP PROGRAMOKBA, FŐLEG HITELBŐL VAGY KÖLCSÖNBŐL, AMENNYIT VÉSZ ESETÉN VISSZA IS TUDSZ FIZETNI A SAJÁT PÉNZEDBŐL, VAGY LEGALÁBBIS NEM FOG HIÁNYOZNI NEKED ABBAN A SZÉLSŐSÉGES ESETBEN SEM, HA NETÁN MINDEN, HYIP-BA FEKTETETT PÉNZED ELVESZÍTED!  ERRE MINDEN HYIP BEFEKTETÉS MÉRLEGELÉSEKOR GONDOLJ!